Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Roberto Santilli oficjalnie szkoleniowcem MKS-u Będzin

Roberto Santilli oficjalnie szkoleniowcem MKS-u Będzin

fot. archiwum

Roberto Santilli zastąpi Damiana Dacewicza w roli pierwszego trenera MKS-u Banimex Będzin. Już dziś poprowadził trening zespołu, a na ławce trenerskiej zadebiutuje w piątek w meczu z... Jastrzębskim Węglem, zespołem, który nie tak dawno prowadził.

Przez większość swojej kariery trenerskiej Roberto Santilli prowadził włoskie kluby. W 2007 roku zdecydował się na wyjazd za granicę – przyjechał do Polski, aby objąć stanowisko pierwszego trenera Jastrzębskiego Węgla. Poznał PlusLigę od podszewki. W sezonie 2008/09 zdobył z zespołem brązowy medal mistrzostw Polski, a także drugie miejsce w międzynarodowych klubowych rozgrywkach siatkarskich – Pucharze Challenge. Rok później święcił triumf jako zdobywca Pucharu Polski, a na jego szyi i na szyjach jego zawodników zawisły srebrne medale mistrzostw Polski.

Po trzech bardzo udanych latach w Polsce Santilli przeniósł się do rosyjskiej Iskry Idincowo, w której spędził również trzy sezony. W 2013 wrócił do włoskiej Andreoli Latina, którą trenował już kilka lat wcześniej. Przełom 2014 i 2015 roku przyniósł kolejne zmiany – Roberto Santilli wraca na polskie parkiety – jako pierwszy trener poprowadzi Tygrysy z Będzina.

Pierwsze treningi pod wodzą nowego trenera będzinianie odbyli już dzisiaj. Zaraz po nowym roku, 2 stycznia, rozegrają swój pierwszy mecz z nowym sternikiem na pokładzie. Będzie to mecz z Jastrzębskim Węglem, który kilka lat temu, wtedy z Roberto Santillim na czele, sięgał po najwyższe laury w Polsce i Europie.źródło: mksbanimex.bedzin.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-12-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved