Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mocarstwowe plany AZS-u Częstochowa – na razie brzmią jak bajka

Mocarstwowe plany AZS-u Częstochowa – na razie brzmią jak bajka

fot. Joanna Skólimowska

- Jeśli wszystko pójdzie dobrze, w kolejnym sezonie możemy mieć budżet zbliżony do największych potęg i skład na miarę medalu mistrzostw Polski - zapowiada Ryszard Bosek i otwarcie mówi, że AZS Częstochowa będzie starał się o pozyskanie Bartosza Kurka.

Jak informuje Przegląd Sportowy, jeden z najlepszych polskich siatkarzy może zostać zawodnikiem AZS-u Częstochowa! Brzmi jak bajka, zwłaszcza kiedy patrzy się na tabelę PlusLigi, w której drużyna spod Jasnej Góry zajmuje przedostatnie miejsce. Ale to prawda! Jeden z najbardziej utytułowanych i zasłużonych klubów w historii polskiej siatkówki jest na dobrej drodze, by odbudować potęgę z lat 90. W kolejnym sezonie budżet AZS-u Częstochowa może przekraczać 10 milionów złotych, a w składzie mają pojawić się gwiazdy krajowych i światowych parkietów. Liderem zespołu zostałby najlepszy siatkarz turnieju finałowego Ligi Światowej 2011 i lider reprezentacji Polski w czasach, gdy zespół narodowy prowadził Andrea Anastasi.

Informacje potwierdza Ryszard Bosek, dyrektor sportowy klubu spod Jasnej Góry. Od razu jednak zastrzega: – Bartkowi po sezonie kończy się kontrakt w Maceracie i na pewno dostanie wiele ciekawych ofert z kilku lig. Nie będzie łatwo go pozyskać.

Częstochowianie rzeczywiście wyznaczyli sobie ambitny cel, bo Kurek to jeden z najlepiej zarabiających polskich siatkarzy. Roczny kontrakt Polaka w Lube Bance Macerata szacowany jest na ponad 300 tysięcy euro. Częstochowianie mają jednak dodatkowy atut – firma menedżerska, której współwłaścicielem jest Bosek, od wielu lat obsługuje Kurka. To za pośrednictwem B&T w 2012 roku siatkarz trafił do Dynama Moskwa, skąd po roku przeszedł do Lube Banki Macerata. W poprzednim sezonie wywalczył w barwach jednego z najlepszych zespołów Europy mistrzostwo i Superpuchar Włoch.



Czy powrót wielkiej gwiazdy do PlusLigi rzeczywiście jest możliwy? – Czemu nie? Wiele będzie zależało od tego, jaki zbudujemy zespół. Jeśli uda nam się zebrać ekipę na miarę medalu PlusLigi, Bartek byłby wymarzonym liderem – mówi Bosek.

PlusLiga, choć wciąż nie płaci tak dobrze jak rosyjska Superliga czy najbogatsze kluby tureckie, dla wielu siatkarzy pozostaje atrakcyjnym kierunkiem. Także dla Kurka, który w wyniku konfliktu z selekcjonerem reprezentacji Polski Stephanem Antigą nie zagrał w mistrzostwach świata i zapewne chciałby się przypomnieć polskim kibicom. – Po ostatnich perypetiach Bartka jego powrót do PlusLigi rzeczywiście byłby wskazany – mówi Bosek. Nie obawia się trudnego charakteru siatkarza, który sprawił, że Kurek nie odnalazł się w drużynie Antigi. – Nie demonizujmy zachowania Bartka. Rzeczywiście potrafi sprawiać problemy, ale jeśli od początku potraktuje się go poważnie, jeśli od razu ustali się z nim wszystkie sprawy, nie powinno być kłopotów – mówi mistrz olimpijski, który w najbliższym meczu AZS-u Częstochowa zasiądzie na ławce trenerskiej obok nowego szkoleniowca zespołu Michała Bąkiewicza.Michał poprosił mnie o pomoc, więc będę go wspierał. To Bąku będzie jednak podejmował decyzje i prowadził zespół. Ja wtrącę się tylko wtedy, gdy Michał mnie o to poprosi, gdy moje doświadczenie będzie potrzebne. Mam być dla niego czymś w rodzaju laski, na której będzie się wspierał. Wierzymy w Bąka i chcemy, żeby to on prowadził nowy zespół – mówi Bosek.

Skąd w Częstochowie po kilku latach posuchy pojawiła się szansa na wielkie pieniądze? Do zasłużonego klubu pomocną dłoń wyciągnął Jerzy Buzek. Podczas spotkania wigilijnego po meczu z Politechniką Warszawską były premier RP i przewodniczący Parlamentu Europejskiego w latach 2009-2012 zapowiedział budowę nowego wielkiego AZS-u. Już zmienił się właściciel klubu, bo większość udziałów za 700 tys. złotych wykupiła firma z Katowic, w styczniu sponsorem AZS-u ma zostać Tauron. Prowadzone są także rozmowy z Polskim Cukrem.

 

źródło: przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-12-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved