Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Chadała: Jestem zbudowany postawą zawodników

Michał Chadała: Jestem zbudowany postawą zawodników

fot. archiwum

ZAKSA pokonała Skrę we własnej hali 3:0. Mało kto przed meczem postawiłby na drużynę z Opolszczyzny, gdyż ostatnio nie prezentowała się z najlepszej strony. - Jesteśmy dumni z gry swoich zawodników i z wygranej z mistrzem Polski - mówił Michał Chadała.

To był bardzo dobry mecz w wykonaniu ZAKSY…

Michał Chadała: – Jestem zbudowany postawą zawodników. Słychać już było mało pochlebne opinie na nasz temat. Chłopaki pokazali, że potrafimy grać, walczyć jak lwy. Mnie jako trenera rozpiera duma, że zawodnicy zagrali świetne spotkanie. Myślę, że Sebastian ma podobne odczucia. Pojawiały się opinie, że ZAKSA może już zaliczyć sezon do mało udanych. Sezon jest długi i mamy nadzieję, że powoli, małymi krokami dostaniemy się tam, gdzie chcemy być. Sport jest przewrotny i trzeba się z każdymi problemami zmierzyć. Wiemy, że nasza gra nie wygląda czasami najlepiej, ale pokazaliśmy w meczu, że potrafimy grać nie tylko ze słabszymi rywalami, ale z każdym przeciwnikiem.

Jak to jest, że potraficie przegrać w słabym stylu z Jastrzębskim Węglem, a zaraz potem wygrać ze Skrą Bełchatów?Gdybyśmy znali odpowiedź na to pytanie, to pewnie byśmy wygrywali każde spotkanie. Mecze są różne, dochodzą do tego podróże, zawirowania zdrowotne, które nas ostatnio nie omijają. Każdy z tych czynników ma ogromny wpływ na drużynę. Ostatnio trudno nam było przeprowadzić normalny trening.

Podczas meczu dopadła was kolejna kontuzja – Michała Ruciaka…

O zdrowiu Michała Ruciaka będziemy coś więcej wiedzieć za parę dni. Mam nadzieję, że to nic poważnego, tylko zwykłe naciągnięcie mięśnia. Lucas godnie zastąpił Rucka. Myślę, że Loh pokazał w tym meczu paru osobom, że warto na niego postawić. To jest młody, perspektywiczny zawodnik. Loh pierwszy raz gra w zagranicznym klubie, zmienił otoczenie, dla młodych zawodników jest to trudna sytuacja. W spotkaniu ze Skrą Bełchatów zagrał dobry mecz i głęboko wierzę w to, że w przyszłości będzie grał jeszcze lepiej.

Dobra gra ZAKSY była spowodowana specjalnymi przegotowaniami do meczu z drużyną z Bełchatowa?

Do każdego meczu przygotowujemy się tak samo. Każdego przeciwnika traktujemy poważnie. Gramy co trzy dni i przygotowujemy się tak, jak nam na to pozwala czas. Nie możemy wiecznie narzekać na dużą liczbę spotkań, bo każda z drużyn ma podobnie. Nie mnie oceniać grę naszego rywala. My jesteśmy dumni z gry swoich zawodników i z wygranej z mistrzem Polski. Przy okazji jesteśmy szczęśliwi, że mogliśmy zrobić kibicom sylwestrowy prezent.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-12-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved