Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Matteo Martino rozpoczął falę odejść z ligi rosyjskiej?

Matteo Martino rozpoczął falę odejść z ligi rosyjskiej?

fot. jastrzebskiwegiel.pl

Coraz więcej problemów finansowych dotyka kluby w Rosji, a w ostatnim czasie z Gubernią Niżnyj Nowogród pożegnał się Matteo Martino. Powodem nie przedłużenia kontraktu nie było krnąbrne zachowanie siatkarza, a raczej brak funduszy na jego zatrzymanie.

Po minionym sezonie włoski zawodnik miał duże problemy ze znalezieniem klubu, ostatecznie wylądował w lidze rosyjskiej i grał pod skrzydłami Plamena Konstantinowa w Guberni Niżnyj Nowogród. Martino podpisał z rosyjskim klubem kontrakt do końca 2014 roku, z opcją ewentualnego przedłużenia przy przykładnej współpracy. Jak się jednak okazało, Matteo Martino nie pozostanie w klubie z Niżnego Nowogrodu. Jak podają media, powodem ma być jego ciężki charakter i nieprzykładane zachowanie, jednak największy wpływ na decyzję klubu mają finanse klubu. Gubernię na Włocha po prostu nie stać i nie jest to jedyny rosyjski klub, który musi pożegnać się przez to zawodnikiem.

Sytuacja finansowa w wielu rosyjskich klubach jest nieciekawa, bowiem sponsorzy przestali widzieć korzyści w finansowaniu siatkówki w Rosji i tną dotacje na tę dyscyplinę sportu. Jak dowiedziała się Strefa Siatkówki, za niedługo powinny zacząć  się też odejścia i rozwiązywanie kontraktów w co najmniej pięciu klubach Superligi – m.in. w Krasnodarze, Surgucie czy Krasnojarsku. To nie pierwszy raz, gdy słyszy się o problemach w tych rozgrywkach – w ubiegłym roku dużo słyszało się o finansowych kłopotach m.in. w Uralu Ufa. Choć działacze w rosyjskich klubach dwoją się i troją, coraz ciężej jest im nakłonić potencjalnych sponsorów do współpracy. Przez to liga rosyjska, dotychczas uważana za finansowe siatkarskie eldorado, powoli staje się kolosem na glinianych nogach.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-12-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved