Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Katarzyna Mroczkowska: Chemik pokonał nas siłą w ataku

Katarzyna Mroczkowska: Chemik pokonał nas siłą w ataku

fot. archiwum

- Myślę, że Chemik wygrywa z nami siłą, doświadczeniem i szerokim składem. Na tę chwilę musiałybyśmy z nimi zagrać na 120% naszych możliwości, by wreszcie pokonać policzanki - po porażce z Chemikiem ocenia Katarzyna Mroczkowska.

Spotkanie z Chemikiem Police zakończyło się dla Impelu trzecią z rzędu porażką 0:3. Biorąc pod uwagę rezultaty z ostatnich dwóch lat, wydaje się, że obecnie nie jesteście w stanie nawiązać równorzędnej walki z policzankami…

Katarzyna Mroczkowska: – Nie zgodzę się z tym stwierdzeniem. Przede wszystkim ten mecz z Chemikiem nie był wcale taki zły w naszym wykonaniu. Zwłaszcza w pierwszym i w drugim secie prezentowałyśmy dobrą siatkówkę i toczyłyśmy bardzo wyrównaną walkę. Niestety, za każdym razem w końcówkach przegrywałyśmy po własnych błędach. Trzecia partia to już zdecydowana przewaga naszych rywalek, ale zagrałyśmy w niej od początku nie tak, jak to sobie założyłyśmy, a tego typu zespół jak Chemik od razu to wykorzystuje. Myślę, że pomimo wyniku było w tym meczu widać olbrzymią wolę walki z naszej strony, ponieważ robiłyśmy na parkiecie wszystko, co mogłyśmy.

Nie da się jednak ukryć, że zazwyczaj wasze potyczki z mistrzem Polski z Polic kończą się dla Impelu porażką w trzech partiach. Nie możemy zatem pokusić się o wniosek, że również w tym sezonie jest to dla waszej drużyny przeciwnik nieosiągalny?Myślę, że Chemik wygrywa z nami siłą, doświadczeniem i szerokim składem. Na tę chwilę musiałybyśmy z nimi zagrać na 120% naszych możliwości, by wreszcie pokonać policzanki.

Dodatkowo tym razem znów nie wygrałyście seta z najlepszą drużyną w Polsce, mimo iż przez większą część spotkania konsekwentnie realizowałyście taktykę celowania na zagrywce w Małgorzatę Glinkę-Mogentale. Odrzucony od siatki Chemik i tak jednak kończył wiele piłek ze skrzydeł.

Bardzo dobrze realizowałyśmy taktykę przygotowaną na to spotkanie, celowałyśmy przeciwniczki zagrywką. Problem w tym, że w przypadku Chemika takie siatkarki jak Anna Werblińska czy Ana Bjelica kończą nawet z mocno odrzuconych od siatki piłek. Na pewno Chemik pokonał nas swoją siłą w ataku. Mimo to próbujmy wyciągnąć pozytywne wnioski z tego meczu, ponieważ obok taktyki całkiem nieźle szło nam w bloku, a momentami pograłyśmy też na środku.

Gdybyśmy jednak chcieli wyciągnąć kilka negatywów, to moglibyśmy stwierdzić, że przy stanie 23:23 w pierwszym secie najpierw popełniacie bezpośredni błąd w przyjęciu, a potem w ataku i tracąc dwa punkty, na własne życzenie przegrałyście partię.

Nad tym na pewno musimy pracować i starać się poprawić siłę mentalną zespołu. Wówczas może takie błędy nie będą nam się przydarzać. Nie ma co ukrywać, że tego typu sytuacje bardzo przeszkadzają i psują atmosferę w czasie meczu.

Ostatni akcent tego roku niespecjalnie dla was udany, jednak biorąc pod uwagę cały 2014 rok, był to z pewnością przełomowy czas dla Impelu. Pierwszy w historii finał ligowych rozgrywek, tytuł wicemistrza Polski, premierowy start w elitarnej Lidze Mistrzyń…

Nie zgodziłabym się z tym, że ostatni mecz w tym roku był dla nas nieudany. Pod względem wyniku oczywiście tak, ale z samego obrazu gry nie wyciągnęłabym takich wniosków. A odnośnie całego roku na pewno przejdzie on do historii. Pierwszy od wielu lat medal dla klubu we Wrocławiu i to od razu z tytułem wicemistrza kraju. Awans do Ligi Mistrzyń to oczywiście kolejny milowy krok w rozwoju tej drużyny. W ostatnich miesiącach działo się tutaj wiele pozytywnych rzeczy i mam nadzieję, że 2015 rok będzie kontynuacją tych dobrych wyników.

Czego poza zdrowiem życzyłabyś sobie i wszystkim koleżankom w nowym roku?

Dużego hartu ducha i odrobiny szczęścia, które w sporcie też jest niezmiernie ważne.

I lepszych wyników w potyczkach z Chemikiem Police?

Tak, wygranych z Chemikiem też bardzo proszę (śmiech).

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-12-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę