Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Katarzyna Mroczkowska: Chemik pokonał nas siłą w ataku

Katarzyna Mroczkowska: Chemik pokonał nas siłą w ataku

fot. archiwum

- Myślę, że Chemik wygrywa z nami siłą, doświadczeniem i szerokim składem. Na tę chwilę musiałybyśmy z nimi zagrać na 120% naszych możliwości, by wreszcie pokonać policzanki - po porażce z Chemikiem ocenia Katarzyna Mroczkowska.

Spotkanie z Chemikiem Police zakończyło się dla Impelu trzecią z rzędu porażką 0:3. Biorąc pod uwagę rezultaty z ostatnich dwóch lat, wydaje się, że obecnie nie jesteście w stanie nawiązać równorzędnej walki z policzankami…

Katarzyna Mroczkowska: – Nie zgodzę się z tym stwierdzeniem. Przede wszystkim ten mecz z Chemikiem nie był wcale taki zły w naszym wykonaniu. Zwłaszcza w pierwszym i w drugim secie prezentowałyśmy dobrą siatkówkę i toczyłyśmy bardzo wyrównaną walkę. Niestety, za każdym razem w końcówkach przegrywałyśmy po własnych błędach. Trzecia partia to już zdecydowana przewaga naszych rywalek, ale zagrałyśmy w niej od początku nie tak, jak to sobie założyłyśmy, a tego typu zespół jak Chemik od razu to wykorzystuje. Myślę, że pomimo wyniku było w tym meczu widać olbrzymią wolę walki z naszej strony, ponieważ robiłyśmy na parkiecie wszystko, co mogłyśmy.

Nie da się jednak ukryć, że zazwyczaj wasze potyczki z mistrzem Polski z Polic kończą się dla Impelu porażką w trzech partiach. Nie możemy zatem pokusić się o wniosek, że również w tym sezonie jest to dla waszej drużyny przeciwnik nieosiągalny?Myślę, że Chemik wygrywa z nami siłą, doświadczeniem i szerokim składem. Na tę chwilę musiałybyśmy z nimi zagrać na 120% naszych możliwości, by wreszcie pokonać policzanki.

Dodatkowo tym razem znów nie wygrałyście seta z najlepszą drużyną w Polsce, mimo iż przez większą część spotkania konsekwentnie realizowałyście taktykę celowania na zagrywce w Małgorzatę Glinkę-Mogentale. Odrzucony od siatki Chemik i tak jednak kończył wiele piłek ze skrzydeł.

Bardzo dobrze realizowałyśmy taktykę przygotowaną na to spotkanie, celowałyśmy przeciwniczki zagrywką. Problem w tym, że w przypadku Chemika takie siatkarki jak Anna Werblińska czy Ana Bjelica kończą nawet z mocno odrzuconych od siatki piłek. Na pewno Chemik pokonał nas swoją siłą w ataku. Mimo to próbujmy wyciągnąć pozytywne wnioski z tego meczu, ponieważ obok taktyki całkiem nieźle szło nam w bloku, a momentami pograłyśmy też na środku.

Gdybyśmy jednak chcieli wyciągnąć kilka negatywów, to moglibyśmy stwierdzić, że przy stanie 23:23 w pierwszym secie najpierw popełniacie bezpośredni błąd w przyjęciu, a potem w ataku i tracąc dwa punkty, na własne życzenie przegrałyście partię.

Nad tym na pewno musimy pracować i starać się poprawić siłę mentalną zespołu. Wówczas może takie błędy nie będą nam się przydarzać. Nie ma co ukrywać, że tego typu sytuacje bardzo przeszkadzają i psują atmosferę w czasie meczu.

Ostatni akcent tego roku niespecjalnie dla was udany, jednak biorąc pod uwagę cały 2014 rok, był to z pewnością przełomowy czas dla Impelu. Pierwszy w historii finał ligowych rozgrywek, tytuł wicemistrza Polski, premierowy start w elitarnej Lidze Mistrzyń…

Nie zgodziłabym się z tym, że ostatni mecz w tym roku był dla nas nieudany. Pod względem wyniku oczywiście tak, ale z samego obrazu gry nie wyciągnęłabym takich wniosków. A odnośnie całego roku na pewno przejdzie on do historii. Pierwszy od wielu lat medal dla klubu we Wrocławiu i to od razu z tytułem wicemistrza kraju. Awans do Ligi Mistrzyń to oczywiście kolejny milowy krok w rozwoju tej drużyny. W ostatnich miesiącach działo się tutaj wiele pozytywnych rzeczy i mam nadzieję, że 2015 rok będzie kontynuacją tych dobrych wyników.

Czego poza zdrowiem życzyłabyś sobie i wszystkim koleżankom w nowym roku?

Dużego hartu ducha i odrobiny szczęścia, które w sporcie też jest niezmiernie ważne.

I lepszych wyników w potyczkach z Chemikiem Police?

Tak, wygranych z Chemikiem też bardzo proszę (śmiech).

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-12-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved