Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Rafał Kalinowski: Walka o „ósemkę” staje się bardziej realna

Rafał Kalinowski: Walka o „ósemkę” staje się bardziej realna

fot. zbiory prywatne

- Pod koniec rundy odnieśliśmy trzy zwycięstwa. To oczywiście napawa optymizmem i nasz cel, czyli walka o "ósemkę", staje się bardziej realny - mówi w rozmowie ze Strefą Siatkówki Rafał Kalinowski, trener I-ligowej Silesii Volley.

Końcówka pierwszej rundy była zdecydowanie lepsza niż jej początek. Czy to oznacza, że Silesia Volley kryzys ma już za sobą?

Rafał Kalinowski:Nie nazwałbym tego kryzysem. Bardziej chodziło o to, by zespół nabrał doświadczenia i okrzepł w rozgrywkach pierwszoligowych. Pragnę przypomnieć, że skład personalny naszego zespołu w porównaniu z ubiegłym sezonem został diametralnie zmieniony i przede wszystkim odmłodzony. W znacznej mierze zespół został oparty na zawodniczkach z rocznika 95 i trzeba było trochę odczekać, by nasza gra „zaskoczyła”.

Pod koniec rundy odnieśliśmy trzy zwycięstwa, a co najważniejsze – nasza gra wyglądała zdecydowanie lepiej. To oczywiście napawa optymizmem i nasz cel, czyli walka o „ósemkę”, staje się bardziej realny.Długo czekaliście na pierwsze zwycięstwo w lidze. Ono pomogło w kolejnych zdobyczach punktowych?

Na pierwsze zwycięstwo czekaliśmy aż do 10. kolejki. To rzeczywiście bardzo długo. Jednak radość i satysfakcja zrekompensowała nam tak długi okres oczekiwania. Bez wątpienia był to bardzo silny bodziec do pracy. Zwycięstwo podniosło morale w zespole i motywację, co z kolei przełożyło się na kolejne spotkania.

Nie bez echa przeszła wygrana z beniaminkiem ze Świecia. Rzadko zdarza się, że tie-break wygrywa się 15:1.

Wygrana w Świeciu przyniosła nam… 2 bezcenne punkty i to jest poniekąd najważniejsze. Wynik tie-breaka dla mnie osobiście jest sprawą drugorzędną. Owszem, zgodzę się, że jest niecodzienny, ale nie najważniejszy. Dla mnie liczy się fakt, że zespół po dwóch przegranych setach dalej wierzył w zwycięstwo, podjął walkę i wygrał.

Liga rozgrywki wznawia 10 stycznia, a kiedy treningi wznowią silesianki?

Po tygodniowej przerwie świątecznej zespół wznowił treningi w poniedziałek 29 grudnia. Zaplanowaliśmy na ten tydzień sześć jednostek treningowych, których zwieńczeniem będzie dwudniowy turniej, który odbędzie się w sobotę i niedzielę. Kolejny tydzień zostanie już całkowicie poświęcony przygotowaniu do meczu z ŁKS-em.

Wspomniał pan o turnieju… Stałym punktem w kalendarzu jest świąteczno-noworoczny turniej w Mysłowicach. Czy taki odbędzie się i w tym sezonie?

Jak wspomniałem wcześniej, i w tym roku będziemy gospodarzem towarzyskiego turnieju świąteczno-noworocznego. Tym razem zaproszenie przyjęły zespoły Karpat Krosno, KS-u Jastrzębie-Borynia i reprezentacja Polski kadetek przygotowująca się do turnieju kwalifikacyjnego do mistrzostw Europy. Miał wystąpić jeszcze zespół Ekstrimu Gorlice, jednak w ostatniej chwili wycofał się z udziału.

– Korzystając z okazji, serdecznie zapraszam wszystkich sympatyków siatkówki do hali przy ulicy Bończyka w dniach 3-4 stycznia. Myślę, że emocji nie zabraknie.

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-12-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved