Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Rafał Kalinowski: Walka o „ósemkę” staje się bardziej realna

Rafał Kalinowski: Walka o „ósemkę” staje się bardziej realna

fot. zbiory prywatne

- Pod koniec rundy odnieśliśmy trzy zwycięstwa. To oczywiście napawa optymizmem i nasz cel, czyli walka o "ósemkę", staje się bardziej realny - mówi w rozmowie ze Strefą Siatkówki Rafał Kalinowski, trener I-ligowej Silesii Volley.

Końcówka pierwszej rundy była zdecydowanie lepsza niż jej początek. Czy to oznacza, że Silesia Volley kryzys ma już za sobą?

Rafał Kalinowski:Nie nazwałbym tego kryzysem. Bardziej chodziło o to, by zespół nabrał doświadczenia i okrzepł w rozgrywkach pierwszoligowych. Pragnę przypomnieć, że skład personalny naszego zespołu w porównaniu z ubiegłym sezonem został diametralnie zmieniony i przede wszystkim odmłodzony. W znacznej mierze zespół został oparty na zawodniczkach z rocznika 95 i trzeba było trochę odczekać, by nasza gra „zaskoczyła”.

Pod koniec rundy odnieśliśmy trzy zwycięstwa, a co najważniejsze – nasza gra wyglądała zdecydowanie lepiej. To oczywiście napawa optymizmem i nasz cel, czyli walka o „ósemkę”, staje się bardziej realny.Długo czekaliście na pierwsze zwycięstwo w lidze. Ono pomogło w kolejnych zdobyczach punktowych?

Na pierwsze zwycięstwo czekaliśmy aż do 10. kolejki. To rzeczywiście bardzo długo. Jednak radość i satysfakcja zrekompensowała nam tak długi okres oczekiwania. Bez wątpienia był to bardzo silny bodziec do pracy. Zwycięstwo podniosło morale w zespole i motywację, co z kolei przełożyło się na kolejne spotkania.

Nie bez echa przeszła wygrana z beniaminkiem ze Świecia. Rzadko zdarza się, że tie-break wygrywa się 15:1.

Wygrana w Świeciu przyniosła nam… 2 bezcenne punkty i to jest poniekąd najważniejsze. Wynik tie-breaka dla mnie osobiście jest sprawą drugorzędną. Owszem, zgodzę się, że jest niecodzienny, ale nie najważniejszy. Dla mnie liczy się fakt, że zespół po dwóch przegranych setach dalej wierzył w zwycięstwo, podjął walkę i wygrał.

Liga rozgrywki wznawia 10 stycznia, a kiedy treningi wznowią silesianki?

Po tygodniowej przerwie świątecznej zespół wznowił treningi w poniedziałek 29 grudnia. Zaplanowaliśmy na ten tydzień sześć jednostek treningowych, których zwieńczeniem będzie dwudniowy turniej, który odbędzie się w sobotę i niedzielę. Kolejny tydzień zostanie już całkowicie poświęcony przygotowaniu do meczu z ŁKS-em.

Wspomniał pan o turnieju… Stałym punktem w kalendarzu jest świąteczno-noworoczny turniej w Mysłowicach. Czy taki odbędzie się i w tym sezonie?

Jak wspomniałem wcześniej, i w tym roku będziemy gospodarzem towarzyskiego turnieju świąteczno-noworocznego. Tym razem zaproszenie przyjęły zespoły Karpat Krosno, KS-u Jastrzębie-Borynia i reprezentacja Polski kadetek przygotowująca się do turnieju kwalifikacyjnego do mistrzostw Europy. Miał wystąpić jeszcze zespół Ekstrimu Gorlice, jednak w ostatniej chwili wycofał się z udziału.

– Korzystając z okazji, serdecznie zapraszam wszystkich sympatyków siatkówki do hali przy ulicy Bończyka w dniach 3-4 stycznia. Myślę, że emocji nie zabraknie.

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-12-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę