Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Natalia Strózik: W końcówce roku gramy „na wariata”

Natalia Strózik: W końcówce roku gramy „na wariata”

Siatkarki BKS-u Aluprofu Bielsko-Biała wygrały z PGNiG Naftą Piła w swoim ostatnim meczu w 2014 roku. Nie był to jednak łatwy pojedynek dla bielszczanek. - Pierwsze dwa sety dobrze się dla nas ułożyły, a potem zaczęły się schody - oceniła Natalia Strózik.

Mecz BKS-u z Naftą Piła nie był jakimś oszałamiającym widowiskiem. Jak ocenisz to spotkanie z perspektywy zawodniczki?

Natalia Strózik:Spotkanie było dosyć nieprzewidywalne. Pierwsze dwa sety dobrze się dla nas ułożyły i jakoś nam poszły, a potem zaczęły się schody. Chyba zbytnio się rozluźniłyśmy i stąd taki wynik trzeciej partii. Na szczęście potrafiłyśmy się w czwartej odsłonie zmotywować i pozbierać. Zaprezentowałyśmy dużo lepszą siatkówkę, co przyniosło nam zwycięstwo i pozwoliło miło zakończyć ten stary rok.

Zdecydowanie najrówniejszy był pierwszy set, który wygrałyście 25:23. Wydaje mi się, że w tej odsłonie bardzo pomogłyście swoim rywalkom swoją nie najlepszą grą. W czym tkwił problem na starcie spotkania?

Wydaje mi się, że to poniekąd wina okresu roku, w jakim jesteśmy. Niedawno były święta, za niedługo będzie Nowy Rok, wszystko jest zorganizowane trochę „na wariata”. To chyba takie świąteczno-noworoczne rozluźnienie, bo na pewno nie zależało to od naszego przygotowania fizycznego, bo czujemy się dobrze. Mogę jedynie powiedzieć, że cieszymy się z tego, że wyszło jak wyszło i trzy punkty są na naszym koncie.

Pierwsza partia i set numer trzy, który wygrały pilanki, pokazał, że wasza gra wciąż jest trochę niestabilna. W tym sezonie miałyście już kilka spotkań, w których, co tu dużo mówić, męczyłyście się z niżej notowanymi rywalkami. W decydującej fazie sezonu zobaczymy bardziej pewny BKS?

Wydaje mi się, że to wszystko jest związane z mentalnością i koncentracją podczas meczu. To na tym powinnyśmy się w głównej mierze skupić. W meczu z zespołem z Piły pokazałyśmy po raz kolejny, że potrafimy zagrać dwa dobre sety, gdzie wszystko układa się po naszej myśli, a w trzeciej partii nie potrafimy postawić kropki nad i. To powoduje, że jesteśmy później zmuszone męczyć się w tie-breakach ,w których tracimy siły i gubimy cenne punkty.

Piętnaście punktowych bloków to dorobek BKS-u w tym meczu. Trzeba przyznać, że dorobek więcej niż niezły. To taki pozytywny „wypadek przy pracy” czy już regularny element, który ma dostarczać dużo punktów w każdym meczu?

Wydaje mi się, że jeżeli chodzi o blok, to jesteśmy naprawdę dobrym zespołem. Na treningu poświęcamy temu elementowi dużo czasu i mam nadzieję, że w kolejnych spotkaniach potwierdzimy, że blok jest naszym atutem.

Terminarz jest nieubłagany i już w niedzielę gracie kolejne spotkanie. Pojawia się już u was „zmęczenie materiału” po rozegraniu ponad połowy rundy zasadniczej?

Na pewno jesteśmy już trochę zmęczone i odczuwamy w kościach te rozegrane mecze. To odczucie jest też większe przez to, że rozgrywałyśmy dużo tie-breaków w tym sezonie, o czym mówiłam już wcześniej. Mimo wszystko wydaje mi się, że spokojnie powinnyśmy wytrzymać do samego końca ligi, zagrać dobrze w play-off i dawać z siebie sto procent w każdym pojedynku. Pozwala nam na to dobre przygotowanie fizyczne, nad którym pracuje z nami Kuba Gniado i wykonuje dużo dobrej roboty.

Jak sama powiedziałaś, niedawno były święta. Jak wykorzystałaś ten krótki czas na regenerację i odpoczynek?

Święta spędziłam w spokojnej, rodzinnej atmosferze. Muszę przyznać, że minęły bardzo szybko i było mało czasu na odpoczynek, ale cieszę się z tych kilku dni. Najważniejsze, że wszystkie prezenty były trafione (śmiech).

Życzenia świąteczne już otrzymałaś, teraz pora na życzenia noworoczne. Czego życzyć Natalii Strózik w 2015 roku?

Bardzo fajnie byłoby zdobyć medal (śmiech). Indywidualnie nie chcę nic sobie życzyć, bo jeśli chodzi o siatkówkę, to najważniejszy jest zespół i najbardziej cieszyłby medal. Wiem, że stać nas na taki sukces.