Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Potera: Gorzej być nie może

Michał Potera: Gorzej być nie może

fot. Mateusz Siwiec

Akademicy z Olsztyna zanotowali kolejny bardzo słaby występ i w trzech szybkich setach musieli uznać wyższość Cuprum Lubin. - Za dużo piłek oddaliśmy rywalowi, bezpośrednio atakując w aut lub prosto w ręce środkowych - ocenił Michał Potera.

W meczu z Cuprum przegraliście 0:3. To wy zagraliście aż tak źle, czy przeciwnik nie pozwolił na zbyt wiele?

Michał Potera: Myślę, że jedno i drugie. Trzeba pochwalić drużynę przeciwną. Rywale nie popełniali błędów, grali bardzo dobrze w kontrze. My natomiast zagraliśmy bardzo kiepsko, przede wszystkim w ataku. Uważam, że stać nas na o wiele więcej. Za dużo piłek oddaliśmy rywalowi, bezpośrednio atakując w aut lub prosto w ręce środkowych.

Cuprum Lubin w tym sezonie pokonał Asseco Resovię Rzeszów, Lotos Trefl Gdańsk i ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. Pomimo tego, że przegraliście z drużyną, która wygrała z najlepszymi klubami w Polsce, czujecie duży niedosyt?Myślę, że tak, chcieliśmy pokazać się w tym meczu z jak najlepszej strony. Oczywiście mecz można przegrać, ale jest przykro, jeżeli robi się to w takim stylu. Liczyliśmy na więcej. W żadnym z setów nie mogliśmy dobić do 20. Z żadnym zespołem nie chce się przegrywać w taki sposób.

Kolejnym przeciwnikiem będzie Skra. Z jakim nastawieniem jedziecie do Bełchatowa?

Musimy usiąść spokojnie, pomyśleć o tym meczu i wyciągnąć wnioski. Wprowadzamy nowe systemy, jest nowy trener, musimy jeszcze spokojnie popracować. Wiedzą wszyscy, że dwa poprzednie mecze nam bardzo źle poszły, a przed nami rywale z najwyższej półki. Zobaczymy, może nowy rok przyniesie zmianę, bo gorzej być nie może.

Czyli nowy trener – nowe systemy?

Tak, trener wprowadza inny system niż ten, który funkcjonował dotychczas. Wiadomo, że w trzy dni cud się nie stanie, dlatego poczekajmy. Być może te systemy przyniosą jakiś pozytywny skutek, zobaczymy w kolejnych spotkaniach.

Autor: Kinga Krause

źródło: indykpolazs.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-12-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved