Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Maciej Zajder: Musimy zacząć od poprawy naszej gry

Maciej Zajder: Musimy zacząć od poprawy naszej gry

fot. archiwum

- Trener przyszedł i zaznaczył po tym meczu, abyśmy nie załamywali głów, bo nic nie jest stracone. To był nasz pierwszy mecz i teraz czekają nas kolejne - zdradził po przegranej z Cuprum środkowy AZS-u Olsztyn, Maciej Zajder.

Maciej, wszyscy chyba liczyli na odbudowę drużyny. Tak się jednak nie stało…

Maciej Zajder:Drużyna z Lubina była od nas lepsza w każdym elemencie. Lubinianie mieli bardzo dobre przyjęcie, świetnie blokowali, bardzo dobrze również atakowali. Wynik niestety odzwierciedla, przynajmniej na teraz, różnicę w grze między jedną a drugą drużyną.

Niemniej jednak spoglądając w statystyki, to przyjęcie było dobre i na wyrównanym poziomie z rywalem. Skąd zatem ta niemoc?Może i mieliśmy tą lepszą skuteczność w przyjęciu piłki, ale tak jak mówiłem, drużyna z Lubina bardzo dobrze blokowała. Nie radziliśmy sobie w ataku i to oni mieli przewagę w tym elemencie. Jeden, drugi i trzeci z rzędu nieskończony atak podcinał nam skrzydła i wynik niestety był taki a nie inny.

Swojego inauguracyjnego meczu trener Gardini nie będzie miło wspominał.

Na pewno bardzo ciężko jest jakiemukolwiek trenerowi przyjść i w ciągu trzech dni zmienić grę zespołu w taki sposób, aby to wszystko działało i wychodziło, że zacznie grać inną siatkówkę. Na to potrzeba treningów, a my ich mamy przed sobą bardzo dużo. Czas będzie działał na naszą korzyść.

Teraz udajecie się do Bełchatowa, gdzie rozegracie dwa mecze – ligowy i pucharowy. Uważasz, że do tej pory uda się cokolwiek uczynić, by wasza gra wyglądała lepiej?

Na pewno do 3 stycznia będzie ciężko wszystko diametralnie zmienić. Oczywiście na każdym treningu dajemy z siebie wszystko, by ta poprawa nastąpiła i żebyśmy grali lepiej, bo potencjał jest. Natomiast jak szybko uda się go wydobyć, to pokaże nam czas.

Z jakim podejściem przyszedł do was trener Gardini?

Trener przyszedł i zaznaczył po tym meczu, abyśmy nie załamywali głów, bo nic nie jest stracone. To był nasz pierwszy mecz i teraz czekają nas kolejne, które będą, nie ukrywajmy, trudne. Zagramy przeciwko medalistom i czołówce ligi z ubiegłego sezonu. Ciężko będzie się przełamać, ale najpierw musimy zacząć od poprawy naszej gry i wtedy będziemy myśleć o poprawie zdobyczy punktowej. Ja ze swojej strony i ze strony drużyny mogę zapewnić, że będziemy robić wszystko, aby nasza gra wyglądała lepiej.

Autor: Mariusz Kraszewski

źródło: indykpolazs.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-12-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved