Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > M. Wojtowicz: Nasza dyspozycja wciąż pozostawia wiele do życzenia

M. Wojtowicz: Nasza dyspozycja wciąż pozostawia wiele do życzenia

fot. Magdalena Bojdo

- Ani honor, ani ambicja nie pozwoliłyby nam na kolejny tie-break - przyznała po meczu z PGNiG Naftą Piła libero BKS-u, Mariola Wojtowicz. Bialanki nie ustrzegły się jednak błędów, co poskutkowało utratą seta przez podopieczne Leszka Rusa.

Warto pogratulować wam piątej wygranej z rzędu, ale chyba bardziej tego, że przełamałyście passę ostatnich męczących spotkań, w których sześć z siedmiu kończyłyście w tie-breaku.

Mariola Wojtowicz: – Oj tak! To dla nas szczególna radość, bo jest to jeden z niewielu pojedynków w ostatnim czasie, który wygrałyśmy za trzy punkty. Muszę jednak szczerze przyznać, że w stu procentach nie jestem zadowolona, ponieważ nasza gra nie wyglądała tak, jak powinna wyglądać – świetnie prezentujemy się na treningach, a na parkiecie nie zawsze. Nasza dyspozycja wciąż pozostawia wiele do życzenia.

Ale nie można zaprzeczyć, że zaistniał pewien progres – przynajmniej w czwartym secie, w którym dziś zdecydowanie wygrałyście, a nie uległyście tak jak w ostatnim czasie do 12 czy 13…– Tak, nie można w to wątpić, choć trzeba też zauważyć, że zespoły, z którymi wtedy grałyśmy, znajdowały się o wiele wyżej w tabeli niż nasze dzisiejsze rywalki – to były dąbrowianki, wrocławianki czy też drużyna z Łodzi, która również może pochwalić się niezłym składem. Zdawałyśmy sobie sprawę z tego, że nie mogłyśmy dzisiaj pozwolić sobie na pięciosetowy mecz z Naftą Piła, która zajmuje miejsce w dole tabeli. Ani honor, ani ambicja by nam na to nie pozwoliły, więc w tę czwartą partię weszłyśmy trochę wkurzone i pełne determinacji. Poskutkowało to tym, że nasza gra wyglądała zupełnie inaczej.

Widać było, że zabolało was to, że w trzecim secie nie potrafiłyście obrócić na swoją korzyść tego, że pilanki nie wykorzystywały swojego dobrego przyjęcia. Co było tego główną przyczyną?

– Ciężko jest to stwierdzić. Wydaje mi się, że nie stało się to na skutek tego, że przeciwniczki zaczęły lepiej grać – po naszej stronie pojawiły się serie błędów, stanęłyśmy w miejscu. Ku naszemu rozczarowaniu to właśnie złożyło się na finalny wynik tego rozdania.

Nie rozczarował was natomiast blok – to chyba najstabilniejszy element waszej gry w tym sezonie.

– Tak, bardzo się na nim skupiamy w czasie treningów i cieszymy się z tego, że to się opłaca. Zrobimy jednak wszystko, żeby jeszcze bardziej go poprawić, tak jak każdy element naszej nie zawsze stabilnej dyspozycji.

To w takim razie jak będzie można uspokoić grę BKS-u przed kolejnymi spotkaniami, decydującymi o końcowym wyglądzie tabeli w tej fazie gier?

– Powiem tak – jakby nie było, to wpływ na naszą falującą grę miała też przerwa świąteczna. Teraz czeka nas kolejna laba, bo zbliża się Sylwester. Pod koniec grudnia zawsze brakuje trochę stabilizacji, bo mamy trochę wolnego – nie powiem, że zbyt dużo, bo tylko dwa dni, ale zawsze choć trochę się dzięki temu regenerujemy i odpoczywamy. Wydaje mi się, że jak rozpocznie się kolejny rok i wrócimy do normalnych treningów, to na spokojnie ustawimy naszą dyspozycję na równym poziomie.

W pierwszej części sezonu zasadniczego pilanki uległy KSZO – waszemu następnemu rywalowi. Czy to sytuuje beniaminka Orlen Ligi w pozycji groźniejszego oponenta niż nafcianki?

– Jest to całkiem możliwe. Niewątpliwie ostrowczanki tworzą dobry zespół, a także będą grały z nami na własnym terenie. Znamy tę salę, ponieważ odbywał się tam Puchar Polski, więc choć trochę jesteśmy z nią oswojone. Więcej o rywalkach teraz nie mogę powiedzieć, ponieważ dopiero skończył się mecz z pilankami, a przygotowania do odprawy przed następnym pojedynkiem mamy na dwa dni przed spotkaniem. Wydaje mi się jednak, że będzie dużo trudniej, ale wierzę w to, że z naszej strony ta gra będzie zdecydowanie lepsza.

A czego życzy sobie Mariola Wojtowicz w 2015 roku?

– Przede wszystkim zdrowia, bo jak będzie ono, to będzie wszystko (śmiech).

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-12-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved