Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Damian Dacewicz zawieszony w funkcji trenera MKS-u Będzin

Damian Dacewicz zawieszony w funkcji trenera MKS-u Będzin

fot. plusliga.pl

Władze MKS-u Banimex Będzin poinformowały na oficjalnej stronie klubu o zawieszeniu z dniem 30 grudnia Damiana Dacewicza w funkcji pierwszego szkoleniowca będzińskiego zespołu. Z informacji Strefy Siatkówki wynika, że zastąpi go Roberto Santilli.

Damian Dacewicz trenerem zespołu z Będzina został w sezonie 2013/2014, kiedy ten grał jeszcze w I lidze. Będzinianie zajęli wówczas w fazie zasadniczej 1. miejsce, ale po play-off uplasowali się już na 4. pozycji. Mimo to komisja PLPS pozytywnie oceniła wówczas akces klubu do PlusLigi.

Jak na razie w debiutanckim sezonie w ekstraklasie MKS Będzin zajmuje ostatnią pozycję w tabeli z dorobkiem 8 punktów po 17 kolejkach. Pasmo początkowych porażek będzinianie przełamali dopiero w 8. kolejce zwycięstwem 3:1 nad AZS-em Częstochowa. Później sensacyjnie pokonali jeszcze PGE Skrę Bełchatów 3:1, po drodze urywając punkty jedynie AZS-owi Olsztyn i Czarnym Radom.

Jak dowiedziała się Strefa Siatkówki, następcą Dacewicza ma zostać dobrze znany w Polsce Włoch, Roberto Santilli, który jest już w naszym kraju i z którym prowadzone są końcowe negocjacje. Przypomnijmy, że w latach 2007-2010 włoski szkoleniowiec prowadził ekipę Jastrzębskiego Węgla, z którą m.in. dwukrotnie zdobył wicemistrzostwo Polski, Puchar Challenge w sezonie 2008/2009 czy Puchar Polski 2010. Ostatnio związany był zaś z byłym klubem Jakuba Jarosza – włoskim Andreoli Latina. Wcześniej pracował też m.in. w Lube Banca Macerata i Iskrze Odincowo.źródło: inf. własna, mksbanimex.bedzin.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-12-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę