Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Damian Dacewicz zawieszony w funkcji trenera MKS-u Będzin

Damian Dacewicz zawieszony w funkcji trenera MKS-u Będzin

fot. plusliga.pl

Władze MKS-u Banimex Będzin poinformowały na oficjalnej stronie klubu o zawieszeniu z dniem 30 grudnia Damiana Dacewicza w funkcji pierwszego szkoleniowca będzińskiego zespołu. Z informacji Strefy Siatkówki wynika, że zastąpi go Roberto Santilli.

Damian Dacewicz trenerem zespołu z Będzina został w sezonie 2013/2014, kiedy ten grał jeszcze w I lidze. Będzinianie zajęli wówczas w fazie zasadniczej 1. miejsce, ale po play-off uplasowali się już na 4. pozycji. Mimo to komisja PLPS pozytywnie oceniła wówczas akces klubu do PlusLigi.

Jak na razie w debiutanckim sezonie w ekstraklasie MKS Będzin zajmuje ostatnią pozycję w tabeli z dorobkiem 8 punktów po 17 kolejkach. Pasmo początkowych porażek będzinianie przełamali dopiero w 8. kolejce zwycięstwem 3:1 nad AZS-em Częstochowa. Później sensacyjnie pokonali jeszcze PGE Skrę Bełchatów 3:1, po drodze urywając punkty jedynie AZS-owi Olsztyn i Czarnym Radom.

Jak dowiedziała się Strefa Siatkówki, następcą Dacewicza ma zostać dobrze znany w Polsce Włoch, Roberto Santilli, który jest już w naszym kraju i z którym prowadzone są końcowe negocjacje. Przypomnijmy, że w latach 2007-2010 włoski szkoleniowiec prowadził ekipę Jastrzębskiego Węgla, z którą m.in. dwukrotnie zdobył wicemistrzostwo Polski, Puchar Challenge w sezonie 2008/2009 czy Puchar Polski 2010. Ostatnio związany był zaś z byłym klubem Jakuba Jarosza – włoskim Andreoli Latina. Wcześniej pracował też m.in. w Lube Banca Macerata i Iskrze Odincowo.źródło: inf. własna, mksbanimex.bedzin.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-12-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved