Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Andrea Gardini: Dobrze wiedziałem, jakiego podejmuje się wyzwania

Andrea Gardini: Dobrze wiedziałem, jakiego podejmuje się wyzwania

fot. archiwum

- Nie mogę powiedzieć, że jestem zawiedziony naszym występem. Zawodnicy na treningach sumiennie pracują, ale podczas spotkania widziałem u nich duże napięcie i stres - mówił po nieudanym debiucie w roli szkoleniowca AZS-u Olsztyn Andrea Gardini.

Jakie są pańskie wrażenia po pierwszym meczu w roli szkoleniowca AZS-u?

Andrea Gardini: – Nie mogę powiedzieć, że jestem zawiedziony naszym występem. Zawodnicy na treningach sumiennie pracują, ale podczas spotkania widziałem u nich duże napięcie i stres. W efekcie nie byli w stanie pokazać tego, co potrafią. W takich okolicznościach trudniej rozwinąć skrzydła. Popełnialiśmy proste błędy i traciliśmy łatwe piłki. W naszej grze nie było jakości.

Olsztyńscy kibice przyjęli pana w hali Urania gromkimi brawami. Dodało to panu pewności siebie?– Gdy dostaje się takie owacje, zawsze jest miło. Nie odczuwałem jednak wielkiej presji, ponieważ wiedziałem, że siatkówka jest moją dziedziną i znam się na niej. Cieszy mnie, że kibice odczuwają potrzebę bycia z zespołem w niełatwej sytuacji. Pracujemy nad polepszeniem naszej pozycji w lidze, a fani bardzo nam w tym pomagają.

W poniedziałek próbowaliście grać techniczną siatkówkę. Czy takiego stylu będzie pan wymagał od zawodników?

– Tak, ponieważ musimy zacząć grać inaczej niż do tej pory. Chcę, żeby drużyna w większym stopniu polegała na technice. Samą siłą nie wygra się meczu. Na wdrożenie tej koncepcji potrzebujemy jednak jeszcze trochę czasu.

Jeśli drużyna chce zacząć wygrywać, to jest przed nią jeszcze wiele pracy. Spodziewał się pan takiego zderzenia z rzeczywistością?

– Dobrze wiedziałem, jakiego podejmuję się wyzwania. Oprócz wprowadzenia swojej wizji gry muszę mieć pewność, że siatkarze w pełni rozumieją to, czego od nich chcę. Akceptuję, że czasem mogą odchodzić od narzuconego przeze mnie schematu. Mają jeszcze wpojony system gry poprzedniego szkoleniowca.

*Cały wywiad Waldemara Bargiela na olsztyn.sport.pl

 

 

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-12-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę