Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Magdalena Olszówka: Przestoje podcinają nam skrzydła

Magdalena Olszówka: Przestoje podcinają nam skrzydła

fot. archiwum

Choć siatkarki beniaminka Orlen Ligi w każdym z setów podejmowały wyrównaną walkę z faworytkami, uległy w Łodzi Budowlanym 0:3. - Niepotrzebne, "głupie" przestoje podcinają nam skrzydła - mówiła po meczu Magdalena Olszówka, przyjmująca rzeszowskiej ekipy.


Czego zabrakło w trzecim secie, aby przedłużyć to spotkanie?

Magdalena Olszówka: Nie chodzi tylko o ten trzeci set. Zarówno w pierwszej, jak i drugiej odsłonie także miałyśmy przewagę, dwóch-trzech punktów. Później za każdym razem w nasze poczynania wkradał się jakiś przestój. Nie potrafiłyśmy tego utrzymać,”„oddawałyśmy” punkty przeciwniczkom i w najważniejszych momentach przegrywałyśmy akcje. Taka sytuacja przytrafiła się w każdym z setów. W trzeciej partii walczyłyśmy, popełniłyśmy dwa błędy w ostatnich akcjach. W tym niestety mój, czego nie mogę sobie wybaczyć, bo między innymi dlatego przegrałyśmy, ale taki jest sport.

Chyba szczególnie dał wam się we znaki brak kontuzjowanej Magdy Jagodzińskiej…– Dokładnie tak. Bardzo brakuje nam Magdy na boisku, ale musimy grać w takim składzie, jakim dysponujemy. Rzeczywiście nasza rozgrywająca stara się mniej więcej po równo gospodarować te piłki do wszystkich skrzydłowych. Ale taka liderka na pewno w niektórych sytuacjach jest potrzebna.

Ćwiczycie jakieś nowe warianty, ustawienia, żeby coś zmienić, gdy waszej jedynej atakującej Pauli Szeremecie zwyczajnie „nie idzie”?

– Na treningu ćwiczymy razem z Pauliną Głaz na prawym ataku. Także nie jesteśmy bezsilni, są jakieś opcje, które możemy w razie potrzeby wykorzystać.

Czy nie obawiacie się, że seria porażek, która was dotknęła, odbije się na waszej dyspozycji w kolejnych meczach? Już niedługo gracie przecież mecz z Impelem, w którym również nie będziecie faworytkami…

– Nasza gra wygląda coraz lepiej. W dzisiejszym meczu pokazałyśmy, że naprawdę potrafimy grać siatkówkę na wysokim poziomie. Niestety, takie niepotrzebne, „głupie” przestoje podcinają nam skrzydła. W meczu z Impelem Wrocław bardzo chciałabym urwać jakieś punkty, może nawet pokusić się o zwycięstwo.

To twój pierwszy sezon w Orlen Lidze. Jakie są twoim zdaniem największe różnice, trudności, jakie niesie za sobą przejście do najwyższej klasy rozgrywkowej i czy pomaga ci fakt, że jesteś zawodniczką leworęczną?

– Zbyt wielu różnic nie ma. Może jest więcej wyższych zawodniczek…, ale niekoniecznie ma to w trakcie meczu decydujące znaczenie. Myślę, że fakt bycia leworęczną siatkarką nie pomaga. Jeżeli o mnie chodzi, na pewno cały czas się ogrywam. Każdy ma jakieś atuty, czy to w skoczności, czy to we wzroście. Jeżeli działa to na moją korzyść, to tylko trzeba się z tego cieszyć.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-12-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved