Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jakub Jarosz: Przerwa trochę wybiła nas z uderzenia

Jakub Jarosz: Przerwa trochę wybiła nas z uderzenia

fot. Mateusz Siwiec

- Mieliśmy pewne braki, przede wszystkim w ataku, w którym nie byliśmy tak skuteczni. Ale nadrobiliśmy to innymi elementami i dobrym przygotowaniem taktycznym - powiedział po wygranej nad MKS-em atakujący bydgoszczan, Jakub Jarosz.

Świąteczna przerwa zazwyczaj pozwala sportowcom na chwilę zapomnieć o codzienności i spędzić nieco czasu z najbliższymi. W tym roku jednak siatkarze na odpoczynek zbyt dużo czasu nie mieli, gdyż już w niedzielę rozegrali kolejne mecze ligowe. Transfer Bydgoszcz odprawił z kwitkiem MKS Banimex Będzin, nie pozwalając rywalom nabrać rozpędu w żadnym z trzech krótkich setów. – Bardzo cieszymy się, że zagraliśmy kolejny raz całkiem niezłe spotkanie, a co najważniejsze – zwycięskie – powiedział Jakub Jarosz. Przerwa troszkę wybiła nas z uderzenia. Mieliśmy pewne braki, przede wszystkim w ataku, w którym nie byliśmy tak skuteczni. Ale na szczęście nadrobiliśmy to innymi elementami i dobrym przygotowaniem taktycznym – dodał atakujący zespołu znad Brdy.

Podopieczni trenera Heynena w tym sezonie spisują się bardzo dobrze. Przede wszystkim nie pogubili zbyt wielu punktów w starciach z ekipami z dolnych rejonów tabeli, co sprawiło, że obecnie plasują się na czwartej pozycji. – W każdego seta staramy się wejść mocno skoncentrowani, żeby nie popełniać błędów i nie gubić punktów. Póki co daje to dobre rezultaty w spotkaniach z niżej notowanymi drużynami – podkreślił Jarosz.

Niedzielne spotkanie było wyjątkowe dla Marcina Walińskiego, który – na skutek problemów zdrowotnych Tomasza Bonisławskiego – pełnił rolę drugiego libero. Sam zawodnik zaznaczył, że było to dla niego spore wyzwanie, zaś w przyszłości zdecydowanie bardziej woli być przyjmującym. – Tomek nie przyszedł na poranny trening i wówczas trener wykombinował, że to ja zagram na pozycji libero – powiedział Waliński. – Czułem się strasznie dziwnie, bo po przyjęciu ciągnęło mnie do ataku. Ciężko mi było przestawić się na grę na libero. Mam nadzieję, że tylko raz w życiu zagrałem na tej pozycji – zakończył siatkarz.źródło: inf. własna, pomorska.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-12-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved