Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Andrzej Peć: Cel? Wygrać grupę

Andrzej Peć: Cel? Wygrać grupę

fot. archiwum

Polskie kadetki w minioną sobotę rozpoczęły w Szczyrku ostatnie zgrupowanie przed kwalifikacjami do mistrzostw Europy, które w styczniu rozegrają nad Adriatykiem. - W Chorwacji chcemy wygrać grupę - powiedział Andrzej Peć, trener naszej reprezentacji.

Kadetki, podobnie jak ich nieco starsze koleżanki z kadry juniorskiej, nie miały zbyt długiej przerwy świątecznej. Od soboty obie nasze reprezentacje przygotowują się w Szczyrku do kwalifikacji – kadetki do mistrzostw Europy, juniorki do mistrzostw świata. W sprawdzianach międzynarodowych zdecydowanie lepiej wypadły podopieczne Andrzeja Pecia, które w Turnieju Strefy Środkowowschodniej zajęły wysokie, drugie miejsce. Pomimo sukcesu trener naszej kadry nieco tonuje nastroje. – Turniej na Łotwie wypadł dobrze, aczkolwiek finał z Rosjankami mógł wyglądać zupełnie inaczej – powiedział trener Peć. – W pierwszym secie rywalki przyjmowały na poziomie 10%. My nie potrafiliśmy tego wykorzystać, gdyż brakowało nam skuteczności w ataku. Mogliśmy też nieco lepiej zagrywać, a w bloku przegraliśmy 1:5. Podobnie było w drugiej partii, w której Rosjanki braki w przyjęciu nadrabiały skutecznością w ataku, której nam wciąż brakowało – dodał szkoleniowiec reprezentacji Polski.

Zdaniem Andrzeja Pecia przedświąteczny turniej był niezłym przetarciem przed najważniejszym turniejem kadetek w najbliższych tygodniach. – EVVZA była niezłym przetarciem przed kwalifikacjami do mistrzostw Europy. W imprezach, w których pojawiają się flagi, grane są hymny, pojawia się dodatkowa adrenalina, której brakuje w meczach ligowych. Dużą wartością dodaną był również fakt, iż w finale zmierzyliśmy się z Rosją. Turnieje, w których aby przejść dalej, trzeba wygrywać kolejne mecze, z pewnością zaprocentują w kwalifikacjach – tłumaczył szkoleniowiec biało-czerwonych, który na Łotwie dał szansę pokazania umiejętności wszystkim swoim zawodniczkom. – Przed świętami grał cały zespół, próbując różne warianty gry. Dziewczyny otrzymały szansę zaprezentowania się w taki sposób, abyśmy ze sztabem trenerskim mogli ocenić ich dyspozycję przed kwalifikacjami do mistrzostw Europy – wyjaśnił.

Trener Peć szybko wyciągnął wnioski z przegranego finału. – W najbliższym czasie więcej uwagi musimy poświęcić przyjęciu oraz rozegraniu akcji na siatce. Wszystko po to, aby być skuteczniejszym w ataku – dodał szkoleniowiec, który od soboty trenuje na obiektach COS-u w Szczyrku. 2 stycznia kadetki przeniosą się do Kolna, gdzie przebywały już podczas letniego zgrupowania. – Potrenujemy tam 3-4 dni, a następnie przeniesiemy się do Mysłowic na turniej z udziałem zespołów I ligi kobiet. Będzie to sprawdzian generalny, który da odpowiedź na pytanie, która z dziewczyn pojedzie na turniej kwalifikacyjny – tłumaczy Andrzej Peć.Polki w kwalifikacjach trafiły do grupy trzyzespołowej. Ich rywalkami będą młode Finki i Chorwatki. – Z pewnością nikogo nie zlekceważymy, ale Finlandia w naszej grupie wydaje się ekipą najsłabszą. Dużo trudniejszym przeciwnikiem będą gospodynie, które warunkami fizycznymi przypominają wysoki zespół Serbii. Pozostaje pytanie jak technicznie będzie przygotowana reprezentacja Chorwacji. Niezależnie od tego nasz cel się nie zmieni. Zrobimy wszystko, aby wygrać grupę – zakończył szkoleniowiec kadry kadetek.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-12-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved