Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Roberto Piazza: Zabrakło serca, emocji i pomysłu

Roberto Piazza: Zabrakło serca, emocji i pomysłu

Ulegając Resovii 0:3, siatkarze Jastrzębskiego Węgla nie mieli zbyt wielu powodów do optymizmu. - Zagraliśmy dużo gorzej, niż się spodziewaliśmy - mówił po meczu Michał Łasko. - Trzeba z tego wyciągnąć naukę, dotyczy to także mnie - dodał Roberto Piazza.

Trzy sety wystarczyły siatkarzom Resovii Rzeszów na pokonanie rywali z Jastrzębia-Zdroju. – Dla nas to bardzo dobry wynik. Jechaliśmy tutaj walczyć i ta walka była. Cieszymy się, że na tak ciężkim terenie, z tak wymagającym rywalem, możemy zakończyć ten rok bardzo pozytywnie dla nas – mówił po meczu kapitan rzeszowian. Ze słowami Łukasza Perłowskiego zgadzał się Andrzej Kowal. Szkoleniowiec rzeszowian przestrzegał jednak przed popadaniem w huraoptymizm. – Każde zwycięstwo cieszy. Nie tylko odniesione w Jastrzębiu-Zdroju. Gdziekolwiek wygrywamy i z kimkolwiek, to trzeba się cieszyć. Przy tej intensywności spotkań w pewnym momencie ucieka radość z gry, a to jest bardzo zgubne dla zespołu. Przyjechaliśmy tutaj walczyć. Powalczyliśmy i z tej walki zrodził się dobry wynik. Gratulacje dla chłopaków za ten rok. Podsumowujemy go dobrym meczem. A teraz i tak wszystko zależy od nowego roku, od fazy play-off. Takie mecze jak dzisiejszy nie będą miały większego znaczenia. Cieszymy się ze zwycięstwa, ale mamy świadomość, że to tylko jedna wygrana – zakończył Andrzej Kowal.

Podkreślając klasę rywala, wymówek po porażce nie szukali jastrzębianie. – Resovia rozegrała bardzo dobre spotkanie, ale tego można było się spodziewać – mówił Michał Łasko, przepraszając sympatyków Jastrzębskiego Węgla za styl porażki. – Z drugiej strony chcę przeprosić naszych kibiców za nasz dzisiejszy występ. Zagraliśmy dużo gorzej, niż się spodziewaliśmy. Bardzo tego żałujemy. Mam nadzieję, że następnym razem, kiedy będziemy mieli możliwość gry z zespołem z Rzeszowa, to zaprezentujemy lepszą siatkówkę – zakończył as jastrzębian, z optymizmem patrząc w przyszłość.

W pierwszej kolejności dobrą grę rywala podkreślał trener jastrzębian. – Resovia rozegrała dziś świetne spotkanie, ale nie jest to zaskoczeniem. Oni zwykle prezentują wysoki poziom – mówił Roberto Piazza, odnosząc się do poszczególnych elementów siatkarskiego rzemiosła, w których przewaga gości była kluczowa. – Dobrze serwowali, dobrze też przyjmowali. Mój zespół zagrał być może najsłabszy mecz w bieżącym sezonie. Zabrakło serca, emocji i pomysłu. Tego wszystkiego, co jest potrzebne do wygrywania meczów. Trudno powiedzieć, dlaczego tak się stało. Straciliśmy dużą szansę. W pierwszym secie było blisko, prowadziliśmy 22:20, ale popełniliśmy dwa proste błędy z rzędu. A ogółem w pierwszym secie takich prostych błędów było po naszej stronie aż pięć – o kluczowym dla przebiegu meczu secie mówił Włoch, dodając: – Trzeba z tego wyciągnąć naukę. Dotyczy to także mnie, muszę nauczyć się waszego języka, ponieważ to ułatwia komunikację w zespole. Jeśli chcemy znaleźć się wysoko w rankingu, w pierwszej czwórce, musimy jeszcze wiele poprawić – zakończył Piazza.

źródło: inf. własna, jastrzebskiwegiel.pl