Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Orlen Liga: Pałac urwał seta w Sopocie

Orlen Liga: Pałac urwał seta w Sopocie

Nie udało się sprawić niespodzianki Pałacowi Bydgoszcz, który uległ na wyjeździe PGE Atomowi Trefl Sopot 1:3. Gospodynie mogły zwyciężyć bez straty seta, ale w końcówce trzeciej odsłony przytrafił im się moment dekoncentracji, który wykorzystały rywalki.

Mecz od zepsutej zagrywki rozpoczęły bydgoszczanki, bezbłędna w tym elemencie była za to Izabela Bełcik, dzięki której gospodynie wyszły na prowadzenie 4:0. Przyjezdne przeplatały punktowe ataki prostymi błędami, przez co nie mogły zniwelować strat, które na drugiej przerwie technicznej wyniosły już sześć punktów. Wśród atomówek skuteczne były Zaroślińska i Cooper, a na zagrywce znów zapunktowała Bełcik (19:13). Bydgoszczanki zerwały się jeszcze do pogoni atakiem Fojucik i blokiem na Cooper, jednak końcówka seta należała do Zaroślińskiej, która zakończyła partię dwoma asami serwisowymi (25:17).

Drugą odsłonę rozpoczęły punktowe zagrywki z obu stron, jednak później oba zespoły znów myliły się zza linii dziewiątego metra. Po asie serwisowym Zaroślińskiej atomówki po raz pierwszy zyskały dwupunktowe prowadzenie (8:6). Dobrym zagraniem popisała się Zuzanna Czyżnielewska, jednak w drużynie rywalek bezbłędna była Deja McClendon. Skuteczny blok dał przyjezdnym szansę na doprowadzenie do remisu, jednak po raz kolejny niezawodna była Zaroślińska i na drugiej przerwie technicznej znów były dwa punkty różnicy. Siatkarki Pałacu broniły się co prawda zagrywką Czyżnielewskiej, jednak w końcówce chłodne głowy zachowały gospodynie, które popisały się trzema punktowymi blokami. Seta zakończyła autowa zagrywka przyjezdnych (25:18).

Trzecia partia rozpoczęła się po myśli siatkarek Pałacu, które po punktowej zagrywce Natalii Misiuny prowadziły 2:0. Atomówki popełniały błędy w ataku i pierwszy raz traciły do rywalek aż trzy punkty (1:4). Złą passę przełamała Zaroślińska, jednak po chwili ona także została zablokowana, co zmusiło trenera gospodyń do wzięcia pierwszej przerwy. Dwie punktowe zagrywki Tokarskiej doprowadziły do remisu i to zawodniczki Atomu prowadziły na pierwszej przerwie technicznej 8:7. Błędy własne bydgoszczanek i asy serwisowe McClendon i Efimienko dały gospodyniom spokojne prowadzenie (15:11). Po skutecznej kiwce Bełcik i kolejnych punktowych atakach ze skrzydeł wydawało się, że podopieczne Lorenzo Micellego pewnie zmierzają po zwycięstwo w tej partii, jednak niewymuszone błędy dały rywalkom nadzieję na odwrócenie losów meczu. Po udanej pogoni, gdzie dobrze prezentowała się Kinga Dybek, bydgoszczanki doprowadziły do emocjonującej końcówki. As serwisowy Misiuny dał przyjezdnym pierwszą piłkę setową. Nieporozumienie po stronie Atomu dało zwycięstwo gościom 25:23.

Podrażnione gospodynie rozpoczęły czwartą partię od prowadzenia 6:1, jednak dwie dobre akcje Czyżnielewskiej pozwoliły bydgoszczankom minimalnie odrobić straty. Atomówki nie myliły się w ataku, ale siatkarki znad Brdy również znajdowały sposób na zdobywanie punktów. Gra obu drużyn falowała, kolejnym skutecznym serwisem popisała się Tokarska. W obozie rywalek znów punktowała Dybek, a błąd Kaczorowskiej doprowadził do remisu 12:12. Kolejne akcje to gra punkt za punkt, z jednej strony bezbłędna była Czyżnielewska, a z drugiej Cooper. Autowe kiwki bydgoszczanek i skuteczne ataki sopocianek dały tym drugim cztery oczka zapasu. As serwisowy Patrycji Polak zmniejszył dystans do dwóch punktów, jednak w bloku i ataku nie myliła się Tokarska. W ostatnich akcjach gospodynie zmierzały po zwycięstwo, a mecz pewnym zbiciem zakończyła Zaroślińska, która została wybrana najlepszą zawodniczką spotkania.

PGE Atom Trefl Sopot – Pałac Bydgoszcz 3:1
(25:17, 25:18, 23:25, 25:20)

PGE Atom Trefl Sopot: Tokarska (13), McClendon (13), Bełcik (8), Cooper (9), Kaczorowska (3), Zaroślińska (21), Durajczyk (libero) oraz Leys, Efimienko (2) i Fonoimoana (2)
KS Pałac Bydgoszcz: Polak (6), Biedziak (2), Misiuna (7), Skorupa (7), Czyżnielewska (11), Fojucik (3), Korabiec (libero) oraz Dybek (7), Bałdyga, Twardowska (6) i Nowakowska