Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Orlen Liga: Łodzianki ponownie lepsze od Developresu

Orlen Liga: Łodzianki ponownie lepsze od Developresu

W pierwszym spotkaniu obu zespołów w rozgrywkach Orlen Ligi 3:2 wygrały łodzianki. U siebie pokonały Developres Rzeszów 3:0. Podopieczne Marcina Wojtowicza najbliżej zwycięstwa były w ostatniej partii, w której miały trzy piłki setowe.

Premierowy punkt w tym spotkaniu zdobyły łodzianki, bo po dalekim ataku Sylwii Pyci siatki dotknęła blokująca rzeszowianka. W kilku kolejnych akcjach błędów nie wybaczyły już gospodyniom podopieczne Marcina Wojtowicza i to one dość niespodziewanie lepiej przystosowały się do klimatu panującego w Atlas Arenie (3:1). Na lewej stronie dobrze wysoki blok Budowlanych Łódź omijała Emilia Mucha, z kolei drużynie prowadzonej przez Błażeja Krzyształowicza brakowało nieco różnorodności, skuteczna była niemal wyłącznie chorwacka atakująca. Pomimo nie najlepszego początku w kolejnych akcjach to przyjezdne wyciągnęły pomocną dłoń do faworytek tego meczu, po błędzie przejścia linii 3. metra obie drużyny schodziły na przerwę techniczną (8:7). Skrzydłowe z Podkarpacia radziły sobie w trudnych sytuacjach i dzięki indywidualnym umiejętnościom wciąż znajdowały sposób na zdobywanie kolejnych oczek. W przedłużających się wymianach bezcenna była cierpliwość, której więcej zachowywały gospodynie, choć wciąż rzeszowianki pozostawały w grze, dzięki czujnej grze w bloku i byliśmy świadkami wyrównanego pojedynku (15:15). W końcówce przełamała się Natalia Skrzypkowska, a łodzianki wspomagane przez Emilię Kajzer i Aleksandrę Sikorską zyskały inicjatywę i o przerwę poprosił szkoleniowiec przyjezdnych (20:18). Siatkarki ekipy beniaminka Orlen Ligi pogubiły się w przyjęciu zagrywki, ostatecznie zacięty set padł łupem zawodniczek z centralnej Polski (25:20).

Dość niespodziewanie to młoda Mucha starała się poderwać do walki swoje koleżanki. Po każdym zdobytym punkcie zawodniczki Developresu dodatkowo motywowały się do lepszej gry, ale w zagrywce i ataku ustępowały swoim rywalkom. Błąd techniczny popełniła Karolina Filipowicz, ale postawa rzeszowianek się opłaciła i, podobnie jak w pierwszej odsłonie, to one sprawiały wrażenie bardziej zgranej ekipy (6:4). Pozytywne fragmenty swojej gry przeplatały jednak błędami, które nie pozwalały rzeszowiankom zagrozić gospodyniom. Paulę Szeremetę zastąpiła Paulina Głaz, w polu zagrywki pojawiła się Karolina Filipowicz, a nieco rozluźnione łodzianki zlekceważyły tę sytuację i pozwoliły siatkarkom z Rzeszowa doprowadzić do remisu. W obliczu kontuzji Magdy Jagodzińskiej rzeszowianki rozgrywająca musiała sprawdzić dyspozycję wszystkich swoich koleżanek. Łodzianki same zgotowały sobie nerwową końcówkę, w której jednak zaprocentowało doświadczenie Budowlanych (25:22).

Pierwsze zwycięstwo za trzy punkty łódzkiej drużyny stało się bardzo realne, ale kibice w Łodzi wiedzieli, że nawet w takiej sytuacji ich ulubienice nie mogą poczuć się zbyt pewnie. Syndrom trzeciego seta dał się we znaki łodziankom i bardzo szybko zrobiło się 2:6. Gospodynie dobrze spisywały się w obronie i starały się powoli odrabiać straty. Zawodniczki ze stolicy Podkarpacia dzięki dobrej postawie Magdaleny Olszówki i Głaz nie dały się zaskoczyć, chciały za wszelką cenę uniknąć utraty punktów w jednym ustawieniu, co przydarzyło im się w dwóch poprzednich odsłonach. Na drugiej przerwie technicznej siatkarki beniaminka prowadziły 16:11. Dopiero gdy Dominikę Nowakowską na środku siatki przypilnowała Pycia, a w kolejnej akcji głęboko ręce przełożyła Sanja Popović, ponownie był remis (17:17). Presji nie wytrzymały przyjezdne i choć miały już w górze piłki setowe, to one schodziły z parkietu pokonane 25:27.

MVP: Sylwia Pycia

Budowlani Łódź – Developres Rzeszów 3:0
(25:20, 25:22, 27:25)

Budowlani: Śliwa (1), Polańska (7), Skrzypkowska (7), Popović (15), Pycia (14), Sieczka (4), Curtois (libero) oraz Kajzer (1), Ściurka (3), Grajber (1) i Sikorska
Developres: Olszówka (14), Nowakowska (8), Hawryła (7), Szeremeta, Filipowicz K. (1), Mucha (16), Borek (libero) oraz Śliwińska, Budzoń i Głaz (3)