Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Marcin Wojtowicz: Może właśnie w Łodzi nastąpi przełamanie?

Marcin Wojtowicz: Może właśnie w Łodzi nastąpi przełamanie?

fot. Wiesław Kozieł / plusliga.pl

- Chcemy przełamać się na wyjeździe, bo na razie udało nam się ugrać na obcym terenie tylko seta - mówi przed niedzielnym meczem z Budowlanymi Łódź Marcin Wojtowicz, trener Developresu SkyRes Rzeszów. Pierwszy mecz tych drużyn zakończył tie-break.

W niedzielę zespół Developresu SkyRes Rzeszów rozpocznie bój o ligowe punkty w wyjazdowym spotkaniu z Budowlanymi Łódź. Rzeszowianki faworytkami nie są, ale już w pierwszym starciu pomiędzy tymi drużynami pokazały, że są w stanie sprawić z wyżej notowanym rywalem niespodziankę. – Teraz też chcemy to zrobić. Nie tylko urwać punkt, ale pokusić się o zwycięstwo. Chcemy przełamać się na wyjeździe, bo na razie udało nam się ugrać na obcym terenie tylko seta – mówi przed niedzielnym meczem z Budowlanymi Łódź Marcin Wojtowicz, trener Developresu SkyRes Rzeszów. Szkoleniowiec naszej drużyny, z uwagi na święta Bożego Narodzenia, dał dwa dni wolnego swoim zawodniczkom. W piątek zespół stawił się już na treningu, a w sobotę wyruszył do Łodzi.

Budowlani to aktualnie siódma drużyna Orlen Ligi. Pierwsza runda nie była udana dla zespołu z Łodzi, który przed sezonem zakontraktował Chorwatkę Sanję Popović. Łodzianki pogubiły sporo punktów i raczej ciężko będzie im awansować do czołowej „czwórki”. Taki cel bowiem zapowiadano w łódzkim klubie tuż przed startem ekstraklasy. Szybko z posadą trenera pożegnać musiał się Adam Grabowski, którego zastąpił Błażej Krzyształowicz. Pomaga mu Jacek Nawrocki, były szkoleniowiec siatkarzy PGE Skry Bełchatów, a obecnie trener koordynator w ekipie Budowlanych. – Nie wiem, w jakim stopniu ma to wpływ na zespół. My jednak koncentrujemy się na swojej grze. Mocno pracujemy nad poprawą ataku. Może właśnie w Łodzi nastąpi przełamanie i wygramy z wyżej notowanym rywalem? Na pewno takie zwycięstwo podbudowałoby mój zespół – podkreśla trener Wojtowicz, którego zespół w pierwszym meczu z Budowlanymi po dwóch przegranych setach zdołał doprowadzić do tie-breaka. W nim górą były już bardziej doświadczone rywalki.

źródło: developres.rzeszow.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-12-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved