Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Maciej Janikowski: Nasza gra powoli staje się coraz lepsza

Maciej Janikowski: Nasza gra powoli staje się coraz lepsza

fot. archiwum

- Liga jest wyrównana i długa, dlatego możemy spodziewać się dużo emocji, niespodzianek i zmian w tabeli. Mamy nadzieję, że awansujemy o kilka oczek do góry i unikniemy fazy play-out - mówi przyjmujący Aluron Virtu Warty Zawiercie, Maciej Janikowski.

Chyba przed meczem z Krispolem jeden punkt bralibyście w ciemno, ale po spotkaniu pewnie odczuwacie lekki niedosyt, bo była szansa na wygraną w tie-breaku?

Maciej Janikowski: Faktycznie, przed meczem z Krispolem jeden punkt wzięlibyśmy w ciemno, mimo że na każdy mecz wychodzimy, by walczyć i wygrywać. Przez cały mecz, poza trzecim setem, prowadziliśmy bardzo wyrównaną walkę z rywalami i każdy set mógł się różnie skończyć. Na pewno odczuwamy niedosyt, bo graliśmy w miarę dobre spotkanie, a nawet mieliśmy piłkę meczową w górze, której nie udało nam sie skończyć, co potem wykorzystał przeciwnik i to on cieszył się ze zwycięstwa.Czego zabrakło, aby przechylić szalę zwycięstwa na waszą korzyść w tie-breaku?

– Ciężko powiedzieć. Tie-break od samego początku był bardzo emocjonujący. Graliśmy w nim z Krispolem punkt za punkt. W końcówce zabrakło nam na pewno szczęścia i może trochę sił. Chłopaki z Wrześni zachowali więcej zimnej krwi, wygrywając ostatecznie to spotkanie.

Wasza sytuacja w tabeli wciąż nie jest komfortowa, ale chyba powoli zaczyna przynosić efekty praca u boku trenera Kwapisiewicza?

– Pierwszej rundy rozgrywek nie możemy zaliczyć do udanych, zdobyliśmy w niej bardzo mało punktów, co przełożyło się na słabą pozycję w tabeli. Z trenerem Kwapisiewiczem szybko odnaleźliśmy wspólny język, przedstawił nam swoje oczekiwania, a my swoje uwagi. Ciężko trenujemy, a u każdego widać zaangażowanie na treningach. Powoli nasza gra staje się coraz lepsza. Widać już jakieś efekty naszej pracy. Wiemy, że możemy powalczyć z każdą drużyną i sprawić w lidze jeszcze nie jedną niespodziankę.

W meczu ze Stalą i momentami z Krispolem prezentowaliście już taką grę, jakiej byście od siebie oczekiwali w każdym meczu?

– Oczekujemy od siebie jeszcze lepszej gry, bo wiemy, że na nią nas stać. Dwa ostatnie mecze były poprawne w naszym wykonaniu. Cieszy, że zrobiliśmy w nich mało błędów własnych, ale cały czas przytrafiają nam się przestoje, które musimy wyeliminować. Ciężko pracujemy na treningach, co na pewno przyniesie efekty w postaci lepszej gry i zwycięstw w kolejnych meczach.

Do końca rundy zasadniczej już coraz mniej czasu. Wierzycie jeszcze, że uda wam się uniknąć fazy play-out?

– Jasne, że w to wierzymy i do tego dążymy. Runda rewanżowa dopiero się zaczęła. Zostało jeszcze trochę meczów do rozegrania. Liga jest wyrównana i długa, dlatego możemy spodziewać się dużo emocji, niespodzianek i zmian w tabeli. Wiele rzeczy może się wydarzyć w drugiej rundzie, my mamy nadzieję, że awansujemy o kilka oczek do góry i unikniemy w ten sposób fazy play-out.

Jak zamierzacie przepracować okres pomiędzy świętami a 10 stycznia, kiedy to rozegracie kolejne ligowe spotkanie?

– Do treningów wracamy 27 grudnia i będziemy pracować dwa razy dziennie do 30 grudnia. W tym okresie planowane są sparingi z drużyną z Kielc. W 2015 roku spotkamy się 2 stycznia i wrócimy już do normalnego tygodnia treningowego.

Na początku stycznia czekają was ważne mecze z Pekpolem, Avią i Caro. One w dużej mierze zaważą na waszej końcowej pozycji w tabeli?

– Na pewno tak, będą to dla nas bardzo ważne mecze, w których musimy zapunktować, a najlepiej je wygrać. Chcielibyśmy zrewanżować się drużynie z Ostrołęki, tym bardziej że zagramy na własnym terenie. Z Avią i Caro udało nam się wygrać w poprzedniej rundzie, więc mam nadzieję, że będzie tak i w rundzie rewanżowej. Jednak nie będą to dla nas łatwe spotkania, musimy się dobrze przygotować do wszystkich meczów, walczyć o każdą piłkę i być pewnym siebie, a wtedy będziemy trudnym przeciwnikiem dla każdego zespołu z ligi.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-12-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved