Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Juniorki rywalizować będą w Luboniu i Malborku

Juniorki rywalizować będą w Luboniu i Malborku

W dniach 29-30 grudnia w hali Lubońskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbędzie się VIII Turniej Sylwestrowy Juniorek. Równie ciekawy turniej odbędzie się w Malborku, gdzie od niedzieli do wtorku rywalizować będzie sześć kobiecych drużyn juniorskich.

W turnieju w Luboniu weźmie udział osiem zespołów, które w pierwszej fazie rozrywek zostały podzielone na dwie grupy (wg zasady: 2 zespoły z Wielkopolski, 2 zespoły spoza Wielkopolski). W grupie A zagrają Gwardia Wrocław, APS Rumia, UKS ZSMS Poznań i Amber Kalisz. W grupie B rywalizować będą Wisła Kraków, Legionovia Legionowo, PTPS Piła i Barycz Janków Przygodzki.

Po rozegraniu spotkań w drugiej fazie eliminacyjnej zespoły z miejsc 1 i 2 każdej grupy zostaną przydzielone do grupy walczącej o miejsca  1-4 turnieju. W tej fazie rozegrają mecze z zespołami z przeciwnej grupy eliminacyjnej, zachowując wynik z zespołem swojej grupy eliminacyjnej. W ten sam sposób zespoły z miejsc 3 i 4 grup eliminacyjnych rozegrają mecze w grupie walczącej o miejsca 5-8.

W każdym meczu rozegrane zostaną trzy sety do 25, niezależnie od wyników w dwóch pierwszych setach. Zespół za każdy wygrany w meczu set otrzymuje punkt. W meczu można zatem zdobyć od 0 do 3 punktów. Wyjątkiem jest finał turnieju i mecze o miejsca, w których zespoły zagrają do dwóch wygranych setów. Gośćmi specjalnymi turnieju będą Włodzimierz Sadalski i Waldemar Wspaniały.

Równie ciekawie będzie w Malborku, gdzie spotka się sześć silnych zespołów juniorek. Od niedzieli do wtorku rywalizować one będą systemem każdy z każdym, a mecze rozgrywane będą w formacie trzech setów bez względu na wynik. W Malborku spotkają się Orzeł Elbląg, Pałac Bydgoszcz, Libero Starogard Gdański, ŁKS SMS MG13 Łódź, MOS Wola Warszawa oraz oczywiście gospodynie – Orzeł Malbork.

źródło: inf. prasowa, inf. własna