Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Aleksandra Muszyńska przenosi się do SMS-u Szczyrk

Aleksandra Muszyńska przenosi się do SMS-u Szczyrk

fot. archiwum

Po zgrupowaniu kadry juniorek w Szczyrku Aleksandra Muszyńska otrzymała propozycję rozpoczęcia nauki w Szkole Mistrzostwa Sportowego. Młoda środkowa jest już drugą siatkarką polickiej ekipy, która dołączy do SMS-u Szczyrk.

Zgrupowanie kadry Polski juniorek rozpoczęło się 13 grudnia w Szczyrku. To tam przez kolejny tydzień trenowałyśmy dwa razy dziennie. Prowadzone przez trenera Wiesława Popika zajęcia były całkowicie inne niż w SMS-ie Police. W Policach pracujemy bardziej nad techniką. W Szczyrku były treningi typowo scalające drużynę – przyznała Aleksandra Muszyńska.

Mimo, że Boże Narodzenie zbliżało się wielkimi krokami i każda z nas czuła magię świąt, to ciężko pracowałyśmy. Jestem z rocznika 1998 i byłam tam najmłodsza. Koleżanki z kadry to juniorki – urodzone w 1996 i 1997 roku. Bardzo ciepło mnie przyjęły, a na treningach, jak i poza nimi panowała przyjemna atmosfera.

Stres na zgrupowaniu był tylko na początku. Zaczęłam się skupiać na treningach i pokazywałam to, co potrafię. Wtedy ten stres minął. Na każdym treningu staram się dawać z siebie jak najwięcej. Bo przecież nie od dziś wiadomo, że trening czyni mistrza.W Policach jestem od września 2014 roku. Przez te pół roku bardzo dużo się nauczyłam. Zdobyte umiejętności, pod okiem wykwalifikowanej kadry szkoleniowej SMS-u Police zaprezentowałam się w Szczyrku. Tygodniowe zgrupowanie kadry Polski oceniam bardzo pozytywnie.

To powołanie do kadry Polski juniorek było dla mnie okazją do zaprezentowania swoich umiejętności. Dzięki pracy, którą wykonałam w Policach i w Szczyrku, dostałam szansę nauki w Szkole Mistrzostwa Sportowego PZPS w Szczyrku. Skorzystałam z niej i w styczniu 2015 roku przenoszę się na południe Polski.

źródło: smspolice.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-12-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved