Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > W Szwajcarii rusza turniej Top Volley

W Szwajcarii rusza turniej Top Volley

fot. archiwum

Już jutro rozpocznie się kolejna edycja turnieju Top Volley, sięgającego swoją tradycją do 1989 roku, w którym biorą udział najlepsze europejskie drużyny. Z występu w zawodach w rozgrywanych w Bazylei wcześniej zrezygnował Chemik Police.

Ze względu na napięty terminarz w zawodach Top Volley nie zobaczymy siatkarek mistrzyń Polski. Miejsce Chemika Police w szwajcarskim turnieju zajęło Zariecze Odincowo, ubiegłoroczny zdobywca Pucharu Challenge i dwukrotny mistrz kraju (w latach 2008. 2010). Największymi gwiazdami rosyjskiej drużyny są Julia Merkułowa, 30-letnia środkowa bloku, a także dwie zawodniczki należące do młodego pokolenia – Natalia Małych i Irina Ferisowa. Obie te siatkarki wraz z reprezentacją zdobyły 5. miejsce w zakończonych niedawno mistrzostwach świata. Swoją wartość na tej imprezie udowodniła także inna zawodniczka rosyjskiego klubu – Tijana Bosković wyrastająca na gwiazdę serbskiej siatkówki.

Co ciekawe to wcale nie gospodynie, drużyna Volero Zurych jest ekipą, która ma za sobą najwięcej startów w turnieju Top Volley. Aż 17 razy w tych renomowanych zawodach brały udział siatkarki Racing Club de Cannes, z czego sześć startów zakończyły zajęciem pierwszego miejsca. I tym razem zespołu pochodzącego z Francji nie zabraknie, choć o powiększenie dorobku będzie Francuzkom niezwykle trudno. Do Zurychu przyjedzie sześć drużyn z całego świata, a wszystkie ekipy podzielono na dwie grupy:

Grupa A:
Volero Zurch (Szwajcaria)
Partizan Belgrad (Serbia)
Molico Nestle (Brazylia)Grupa B:
Zariecze Odincowo (Rosja)
Galatasaray Stambuł (Turcja)
RC Cannes (Francja)

W grupie A zdecydowanymi faworytkami są Brazylijki, które mają w swoim składzie wiele reprezentantek kraju. Dani Lins,, Thaisa, Adenizia, Camila Brait to tylko niektóre z gwiazd jednego z czołowych zespołów wśród Canarinhos. Ciekawie zapowiada się rywalizacja w drugiej stawce drużyn. Do liderek tureckiej drużyny należą z pewnością Nadia Centoni czy Caterina Bosetti, obie Włoszki pokazały się z bardzo dobrej strony w mistrzostwach świata, w których były gospodyniami. Jedno można już powiedzieć na pewno – emocji w szwajcarskim turnieju i siatkówki na najwyższym poziomie nie zabraknie.

źródło: inf. własna, topvolley.ch

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-12-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved