Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > W Australii szukają selekcjonera męskiej reprezentacji

W Australii szukają selekcjonera męskiej reprezentacji

fot. FIVB

Po tym, jak reprezentacja Australii awansowała do elitarnej grupy Ligi Światowej, a także drugiej fazy polskich mistrzostw świata i na skutek wysokich aspiracji, jeżeli chodzi o kwalifikację olimpijską i same igrzyska, włodarze federacji poszukują wysokiej klasy selekcjonera.

Nie da się ukryć, że Volleyroos w ostatnim czasie poczynili naprawdę spore postępy, są już w stanie postawić trudne warunki najlepszym zespołom na świecie. Historycznym był na pewno mijający rok 2014, w finałowym turnieju 2. dywizji Ligi Światowej Australijczycy pokonali reprezentację Francji i awansowali do elity. Pewnie wywalczyli także bilet na mistrzostwa świata, gdzie ostatecznie weszli do II fazy turnieju. Zmagania zakończyli na 15. miejscu.

Takie rezultaty niewątpliwie rozbudziły apetyty włodarzy federacji, która uznała, że potrzebny jest szkoleniowiec, który będzie w stanie zapewnić odpowiednie wyniki i dalszy rozwój zespołu. Na swojej stronie internetowej federacja zamieściła ogłoszenie, w którym przedstawia kryteria dla kandydatów. Musi być to osoba z dużym doświadczeniem trenerskim na arenie międzynarodowej, mająca na tym polu sukcesy. Wymagane są także zdolności przywódcze i umiejętność komunikacji w zespole. Jasne jest tym samym, że zespołu nie poprowadzi już Jon Uriarte, który był selekcjonerem Volleyroos od 2011 roku. Kandydaci mogą zgłaszać się do 6 stycznia przyszłego roku, a wybrana osoba podpisze kontrakt ważny do igrzysk olimpijskich.

Rok 2015 będzie dla Australijczyków niezwykle ważny. W Lidze Światowej będą grali przeciwko najlepszym, Brazylii (o ile nie zostanie wykluczona przez FIVB), Serbii i Włochom. Kolejnym wyzwaniem będą także mistrzostwa Azji, gdzie śmiało można ich upatrywać w roli kandydatów do medali. Niewykluczone także, że wezmą oni też udział w Pucharze Świata, który w przyszłym roku odbędzie się w Japonii. Będzie to sezon niezwykle istotny w kontekście kwalifikacji olimpijskiej, na którą w Australii bardzo liczą.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-12-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved