Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Zenit Kazań zorganizuje Final Four LM?

Zenit Kazań zorganizuje Final Four LM?

Zenit Kazań, podobnie jak PGE Skra Bełchatów, ma już zagwarantowany awans do fazy play-off, w swojej grupie prowadzi z kompletem 12 punktów. Na stronie internetowej klubu poinformowano, że zespół z Kazania chce zorganizować Final Four Ligi Mistrzów.

Podopieczni Władimira Alekno w swojej grupie nie mają sobie równych i już po czterech meczach zapewnili sobie prawo gry w drugiej fazie CEV DenizBank Volleyball Champions League. Zenit Kazań nie stracił jeszcze nawet seta. W dwóch ostatnich kolejkach zagra jeszcze u siebie z greckim Olimpiakosem Pireus i na wyjeździe z VfB Friedrichshafen. Władze klubu już jednak zapowiedzieli, że zrobią wszystko, aby zorganizować turniej finałowy. Swoje poparcie dla tej idei wyraziła już rosyjska federacja z Aleksandrem Jaremienko na czele.

Głównymi rywalami Zenitu w walce o turniej finałowy będą mistrzowie Niemiec, Berlin Recycling Volleys i klub Bartosza Kurka – Cucine Lube Treia. Rosja już trzykrotnie gościła turniej finałowy LM. W 2004 roku odbył się on w Biełgorodzie, w 2007 w Moskwie, a w 2013 w Omsku, gdzie triumfowali siatkarze Lokomotiwu Nowosybirsk, a 3. miejsce zajął Zenit (4. miejsce ZAKSY Kędzierzyn-Koźle). W Biełgorodzie triumfowali gospodarze, a 2. miejsce zajęła Iskra Odincowo. W Moskwie siatkarze Dinama zajęli trzecie miejsce.

źródło: inf. własna, zenit-kazan.com