Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Rodzeństwo Sahin dumne z gry dla jednego klubu

Rodzeństwo Sahin dumne z gry dla jednego klubu

fot. archiwum

W siatkówce jest kilka znanych siatkarskich rodzeństw, ale rzadko się zdarza, aby rodzeństwo reprezentowało barwy jednego klubu. Tak jest z Nurim i Bahanur Sahinami, którzy grają w męskiej i żeńskiej sekcji Halkbanku Ankara na pozycji libero.

Nuriego Sahina sympatykom siatkówki przedstawiać nie trzeba. Jest on kapitanem Halkbanku Ankara, srebrnego medalisty Ligi Mistrzów w minionym sezonie oraz obecnego lidera krajowych rozgrywek. Jego siostra również gra w ekipie z Ankary, ale żeński zespół rywalizuje obecnie w II lidze tureckiej (w grupie B). Nuri jest także reprezentantem Turcji w siatkówce plażowej. Jego siostra podąża jego śladem i ma nadzieję być tak skuteczna jak Nuri. Zaczęła grać w siatkówkę w wieku jedenastu lat, dwa lata później przeniosła się do Stambułu, a jej zawodowa kariera zaczęła się w Yesilyurt. Do tej pory broniła wielu klubów, była chociażby zawodniczką Vakifbanku, dwukrotnego triumfatora Ligi Mistrzyń. Obecnie broni barw Halkbanku. – Jestem dumna, że w tym sezonie gram dla tego samego klubu, co mój brat – skomentowała Bahanur Sahin.

Bahanur nie jest aż tak rozpoznawalną zawodniczką na arenie europejskiej, jak jej brat, ale ma nadzieję, że z czasem jej umiejętności będą rosły. Siatkarka klubu z Ankary chwali także poziom gry prezentowany przez Nuriego. – Mój brat jest bardzo dobrym libero, a więc każdy porównuje mnie do jego poziomu gry. W pewien sposób ciąży na mnie zatem presja, ale staram się nie być w cieniu brata. Jeśli uda mi się tego dokonać, to będzie to korzystne dla mojego zespołu – zakończyła.

źródło: cev.lu, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-12-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved