Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Ognjenović i Lisinac siatkarką i siatkarzem roku w Serbii

Ognjenović i Lisinac siatkarką i siatkarzem roku w Serbii

fot. Łukasz Krzywański

W Serbii rozdano nagrody dla najlepszych zawodniczek i zawodników kończącego się 2014 roku. W najważniejszych kategoriach - siatkarz i siatkarka roku triumfowali na co dzień występujący w polskich klubach Maja Ognjenović i Srećko Lisinac.

Uroczystość odbyła się w belgradzkim hotelu „Metropol Palas”, wyróżniono tam najlepszych serbskich siatkarzy i siatkarki w mijającym roku. W ramach nagrody „Przyszłość należy do nich” uhonorowano młodych, zdolnych sportowców. W kategorii kobiet nagrodzona została Tijana Bosković, MVP ostatnich mistrzostw Europy juniorek, w których, przypomnijmy, Serbki wywalczyły tytuł mistrzowski. Młoda atakująca przebojem wdarła się także do seniorskiej kadry Zorana Terzicia, wystąpiła z powodzeniem na mistrzostwach świata we Włoszech. Serbki wprawdzie medalu nie zdobyły, ale Bosković pozostawiła po sobie dobre wrażenie. Najlepszym młodym siatkarzem został David Mehić, przyjmujący reprezentacji juniorów. Tą samą statuetką wyróżniono także parę plażową Irena Basić/Irena Drobnjak, która zajęła m.in. 9. miejsce w MŚ do lat 17, a w ME U-18 odpadła w pierwszej rundzie fazy pucharowej.

Najlepszych seniorów uhonorowano nagrodą „Siatkówka Łączy”. Najlepszą Serbką i Serbem uprawiającym siatkówkę plażową okazali się Milena Matić i Stefan Basta. W kategorii siatkarka halowa trofeum odebrała występująca na co dzień w Chemiku Police, kapitan reprezentacji Serbii, doświadczona rozgrywająca Maja Ognjenović. W Polsce występuje także siatkarz roku, a wybrano nim Srećko Lisinaca z PGE Skry Bełchatów. Obie te osoby były niezwykle ważnymi ogniwami swoich reprezentacji (Lisinac wywalczył sobie pewne miejsce w podstawowej szóstce), obie także zdobyły złote medale w swoich ligach, Srećko Lisinac w Niemczech z Berlin Recycling Volleys, a Ognjenović poprowadziła Chemika Police do mistrzostwa Orlen Ligi. Specjalną nagrodę za całokształt wieloletniej pracy z męską reprezentacją otrzymał Igor Kolaković. Przypomnijmy, że po zajęciu przez Serbię 9. miejsca na MŚ prowadzący zespół od 2006 roku Kolaković zrezygnował z funkcji. Serbowie pod jego wodzą zdobyli w 2011 roku mistrzostwo Europy oraz dwa brązowe medale mistrzostw Starego Kontynentu (2007, 2013). W 2008 i 2009 roku Plavi zdobyli srebrne medale Ligi Światowej, a w 2010 roku wywalczyli brąz. Przedstawiciele miast: Sombor, Čajetina i Ruma odebrali z kolei nagrody za organizację zawodów w siatkówce plażowej.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-12-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved