Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Kubańczycy będą mogli legalnie grać za granicą

Kubańczycy będą mogli legalnie grać za granicą

fot. archiwum

To niewątpliwie jest dobra wiadomość dla kubańskich siatkarzy i siatkarek. Od 2015 roku będą oni mogli legalnie występować w zespołach zagranicznych. Blokowane będą jednak w trosce o rozwój młodych graczy transfery do najsilniejszych lig.

– Jesteśmy przekonani, że już od stycznia Kubańczycy będą mogli bez żadnych przeszkód występować poza granicami kraju – powiedział prezydent Kubańskiej Federacji Siatkówki, Ariel Sainz. Nie ma jednak mowy o tym, aby zawodnicy z tego kraju występowali w najsilniejszych ligach np. włoskiej czy rosyjskiej. Mowa jest o ligach japońskiej, indonezyjskiej czy tureckiej. – Kubańskie zespoły znajdują się obecnie w okresie przejściowym i nie chcemy dla nich aż tak dużego skoku. Chcemy stworzyć taką atmosferę, która pozwoli im spokojnie przyzwyczaić się do tego, co jest dla nich nowe – dodał. Chodzi oczywiście o to, aby młodzi, niedoświadczeni zawodnicy nie pogubili się, aby poziom rozgrywek ich nie przytłoczył.

Przypomnijmy, że do tej pory wyjazdy do zagranicznych klubów reprezentantów Kuby były zakazane. Wielu jednak się na to decydowało, co wiązało się z tym, że nie mogli występować w kadrze. Przykładami są tutaj chociażby Osmany Juantorena, Wilfredo Leon, Robertlandy Simon, Rosir Calderon czy Taismary Aguero. Powodowało to, że w ostatnim czasie obie reprezentacje Kuby przeżywają głęboki kryzys, występują w nich bardzo młodzi zawodnicy, którzy nie są w stanie zagwarantować wyniku. Talentów oczywiście nie brakuje, jak choćby zaledwie 15-letnia Melissa Vargas.

źródło: inf. własna, radiohc.cu

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-12-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved