Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Chemik odpuścił w tym sezonie organizację Final Four

Chemik odpuścił w tym sezonie organizację Final Four

fot. archiwum

Chemik Police, nawet jeśli wyjdzie z grupy, na pewno nie zorganizuje finałowego turnieju Ligi Mistrzyń. Krzysztof Jałosiński, prezes Grupy Azoty, oznajmił, że rozważał zorganizowanie Final Four, jednak do porzucenia takiego pomysłu namówił go trener Giuseppe Cuccarini.

Na pewno nie w tym roku. Co ciekawe, to trener Cuccarini przekonał nas, żeby nie starać się o organizację turnieju finałowego. My mieliśmy ochotę – nowa hala, pierwszy sezon w Lidze Mistrzyń. Jednak szkoleniowiec uznał, że sportowo to byłoby niedobre rozwiązanie dla siatkarek. Turniej finałowy przyszedłby im za łatwo (organizator Final Four awansuje do turnieju finałowego automatycznie przyp. red.). Nasze siatkarki nie przeszłyby całej ścieżki, tylko poszłyby na skróty. Trener nas przekonał, że jeśli już ubiegać się o organizację, to warto poczekać do przyszłego roku – mówi Krzysztof Jałosiński.

Swoje zdanie w tej kwestii zaznaczył również włoski szkoleniowiec. – Na Final Four trzeba zasłużyć. To nasz pierwszy rok w Lidze Mistrzyń. Bardzo ważne jest zdobycie doświadczenia. Dla klubu nie byłoby problemu ze zorganizowaniem tego turnieju. Ale tak samo nie będzie kłopotów za rok czy nawet dwa lata – twierdzi Giuseppe Cuccarini.

Idealnym miejscem dla organizacji takiej imprezy byłaby Arena Azoty. Czy Grupa Azoty zainwestuje w szczecińską halę? – Nie potwierdzam, nie zaprzeczam – enigmatycznie odpowiada Jałosiński. 

źródło: gs24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-12-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved