Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Żurek: Krążymy, a nie trenujemy

Michał Żurek: Krążymy, a nie trenujemy

fot. Tomasz Tadrała

- Każdy to czuje. Obojętnie czy się gra, czy nie - jest się bardzo zmęczonym - mówi libero Asseco Resovii, Michał Żurek. - My cały czas podróżujemy. Tylko się przemieszczamy z punktu A do B z przesiadkami. Krążymy, a nie trenujemy.

Tylko dwa dni wolnego będą mieli podczas Świąt Bożego Narodzenia siatkarze Asseco Resovii. – 26 grudnia spotykamy się już na treningach, a 27 ruszamy do Jastrzębia, gdzie dzień później czeka nas ligowy pojedynek – mówi Michał Żurek, libero Asseco Resovii. – W najgorszych latach w tym okresie grało się tylko raz, albo w przerwie między świętami a Nowym Rokiem, albo tuż przed albo po Sylwestrze. Teraz terminarz został tak ułożony, że nie dość że gramy 23 grudnia, to później 28, a chwilę później 4 stycznia. Nie ma nawet szans na normalny wyjazd na święta do domu. Powtórzę to, co wszyscy mówią, począwszy od zawodników po trenerów – w takim terminarzu, jak jest w tym sezonie, nie da się normalnie funkcjonować – stwierdza Żurek, który mimo że nie gra zbyt często w tym sezonie, również odczuwa przesyt siatkówki.

Każdy to czuje. Obojętnie czy się gra, czy nie – jest się bardzo zmęczonym – mówi libero Asseco Resovii. – My cały czas podróżujemy. Tylko się przemieszczamy z punktu A do B z przesiadkami. Krążymy, a nie trenujemy. Nie mamy szans, żeby się normalnie zregenerować i solidnie potrenować. Przed ostatnim meczem w Sosnowcu kilka rzeczy mnie bolało, więc nawet nie chcę myśleć jak czują się kadrowicze, którzy grają cały rok. To jest jakiś obłęd – stwierdza Michał Żurek.

źródło: przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-12-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved