Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Lévi Cabral: Święta to czas bycia ze sobą w rodzinnym gronie

Lévi Cabral: Święta to czas bycia ze sobą w rodzinnym gronie

fot. archiwum

- Optymizm, szczęście i radość. I wygrane! To jest to, czego chcę! Ale nie życzę tego tylko dla siebie. To jest dla wszystkich - świątecznymi życzeniami dzieli się przyjmujący Indykpolu AZS Olsztyn, Lévi Cabral, który święta spędzi w Niemczech.

Levi, spotykamy się dzień przed Wigilią. Jakie masz plany na ten świąteczny czas?

Lévi Cabral:Niestety, moja rodzina jest za daleko ode mnie i nie mam możliwości, aby spędzić z nimi święta. Ale mam kolegę w Niemczech – Michaela Andrei, którego poznałem podczas gry we Francji i święta spędzę z nim i jego rodziną w Kolonii. Nigdy nie byłem w Niemczech, więc chcę wykorzystać ten czas i trochę je zwiedzić, odpoczywając i zbierając siły.

To ważny dla ciebie czas?Oczywiście, przecież jest to świętowanie życia, świętowanie narodzin Chrystusa. Ważne jet by spotkać się z rodziną, cieszyć się swoją obecnością. To też czas modlitw, ale przede wszystkim bycia ze sobą w rodzinnym gronie.

A co z prezentami? Wszystko już przygotowane do świętowania?

Tak, wszystko już mam zrobione i przygotowane, chociaż…. Jeju! Zapomniałem kupić jeszcze jednego prezentu! Dzięki serdeczne za przypomnienie (śmiech)! I chociaż nie mogę dać mojej rodzinie tych prezentów teraz, to z całą pewnością przy najbliższej okazji im je wręczę. Święta są czasem, gdy obdarowujemy się podarkami. Owszem są to rzeczy materialne, ale cudownie jest widzieć uśmiech na twarzach bliskich. Lubię dawać prezenty, a potem obserwować ich radość.

Jak wyglądają święta w Brazylii? I jak bardzo będą się one różniły od tych tegorocznych?

Myślę, że wyglądają wszędzie tak samo – ja zamierzam jeść. Dużo jeść (śmiech). Ale oprócz tego spędzamy czas z rodziną i przygotowujemy świąteczne ozdoby. Ale jak wspomniałem, delektuję się wtedy wspaniałymi potrawami. Ciężko jest się powstrzymać od ich jedzenia.

List do Świętego Mikołaja już wysłałeś? O co go poprosiłeś tym razem?

Nie, w tym roku nie było czasu, aby mu wysłać. Ale on wie, czego pragnę najbardziej – sił i energii do tego, aby ten sezon zakończył się jak najlepiej. Tego sobie życzę.

A co chciałbyś znaleźć pod choinką?

Optymizm, szczęście i radość. I zwycięstwa! To jest to, czego chcę! Ale nie życzę tego tylko dla siebie. To jest dla wszystkich – dla zawodników, trenerów, dla rządu… Ale zwłaszcza dla kibiców – za ich wsparcie, jakie nam okazują.

Chciałbyś złożyć im życzenia?

Tak! Raz jeszcze dziękuję wam za wsparcie. Widzę, jak nas wspieracie co mecz. W Bielsku-Białej też byliście i wspieraliście nas – za co bardzo wam dziękuję. Mam nadzieję i tego wam życzę, że będziemy dawali wam więcej radości w tym sezonie i będziecie zadowoleni z naszej gry. Życzę wam wszystkim wesołych świąt!

Rozmawiał: Mariusz Kraszewski

źródło: indykpolazs.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-12-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved