Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Katarzyna Zaroślińska: W zespole siła

Katarzyna Zaroślińska: W zespole siła

Atom Trefl Sopot nie bez kłopotów pokonał we własnej hali beniaminka z Ostrowca Świętokrzyskiego w czterech setach. - Jedziemy na święta w dobrych humorach - mówiła po wygranej liderka sopockiej ekipy, Katarzyna Zaroślińska.

Sopocianki rozpoczęły rundę rewanżową Orlen Ligi od zwycięstwa 3:1 z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Jedynie pierwsza i ostatnia partia była od początku do końca pod dyktando gospodyń spotkania. W drugim secie bliskie wygranej były przyjezdne, ale atomówki odwróciły wynik na własną korzyść. Ta sztuka nie udała im się za to w trzeciej odsłonie meczu. – Myślę, że koncentracja grała w tych dwóch setach ważną rolę. Dziewczyny z Ostrowca Świętokrzyskiego przycisnęły nas zagrywką, my za to w polu serwisowym nieco spuściłyśmy z tonu. Pojawiło się więcej błędów z naszej strony. Ciężko się grało w tym meczu przeciwko beniaminkowi. Dlatego tym bardziej cieszę się z tych trzech punktów, które dopisałyśmy do tabeli. Jedziemy na święta w dobrych humorach – powiedziała Strefie Siatkówki Katarzyna Zaroślińska. W związku z kłopotami w dwóch setach trener Micelli dał możliwość wykazania się w boju praktycznie wszystkim swoim podopiecznym. – Bardzo cieszy to, że mamy taką drużynę, gdzie wszystkie sobie pomagamy. Gramy całym zespołem, to było zresztą widać w meczu z ostrowczankami. W zespole siła – dodała atakująca Atomu.

Odpoczynek zdecydowanie przyda się siatkarkom klubu z Pomorza. Grudzień był dla nich męczącym miesiącem, a styczeń nie zapowiada się lepiej. Atomówki będą walczyć na trzech frontach: Pucharze CEV, Pucharze Polski oraz Orlen Lidze. – Grudzień był ciężkim miesiącem pod względem częstotliwości grania. Jeszcze we wtorek rano mamy trening, a później się rozjeżdżamy. Jedziemy do domów na zaledwie dwa dni, w drugi dzień świąt już wracamy do pracy. Odpoczniemy tyle, ile się da. Na pewno nabierzemy nowych sił, mim, że tego czasu spędzonego z rodziną będzie niewiele. Jednak ja się bardzo cieszę na myśl o świętach. Na pewno styczeń również będzie bardzo ciężki, dlatego też mamy tak mało wolnego. Zaczynamy nie tylko walkę w Pucharze Polski, ale czekają nas trudne mecze z drużyną z Conegliano i mocni rywale w Orlen Lidze – przyznała zawodniczka.

Bardzo ciekawa rywalizacja zawiąże się właśnie w Pucharze Polski, bowiem sopocianki już w ćwierćfinale zmierzą się z Tauronem Banimexem MKS Dąbrowa Górnicza, z którymi dwukrotnie w ostatnich latach przegrywały w finale tych rozgrywek. Natomiast w tym sezonie zawodniczki z Trójmiasta pokazały, że znają sposób na pokonanie dąbrowskiej drużyny, co zaprezentowały w 6. kolejce Orlen Ligi. Zaroślińska przestrzega jednak, że mecze w pucharach rządzą się własnymi prawami. – Na pewno każdy zespół z biegiem czasu lepiej gra, bo jest coraz bardziej zgrany. Każdy trening procentuje później postawą na boisku. Wydaje mi się, że pomimo takich wpadek i nieporozumień, jakie się nam przytrafiły w meczu z KSZO, zarówno my, jak i inne zespoły grają lepiej. Zdecydowanie mecze z ekipą z Dąbrowy Górniczej będą ciężkie – zakończyła atakująca.