Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Bez zmian na czele, grały tylko trzy grupy

II liga K: Bez zmian na czele, grały tylko trzy grupy

W ostatniej kolejce roku 2014 swoje mecze rozgrywały drużyny z grup 1, 2 i 4. W hicie grupy 4 lider, Bronowianka Kraków, zwyciężył w derbach wicelidera - AGH i umocnił się na prowadzeniu. Ciekawie było w grupie 2 - aż trzy spotkania kończyły się po tie-breaku.

W grupie 1 rozegrano cztery spotkania, spośród których dwa wygrały gospodynie, a dwa goście. Zaledwie godzinę i sześć minut trwał pojedynek PSPS-u Chemik Police z APS-em Rumia. Gospodynie w trzech setach dały ugrać rywalkom zaledwie 34 oczka i rok 2014 zakończą na drugim miejscu w tabeli. Podopieczne Zdzisława Gogola w zestawieniu grupy 1 ustępują tylko Atomowi Treflowi II Sopot. Rezerwy ekipy występującej w Orlen Lidze radzą sobie znakomicie i jeszcze nie doznały goryczy porażki. W sobotni wieczór atomówki sięgnęły po dwunasty z kolei komplet punktów. Tym razem sopocianki straciły seta w wyjazdowym pojedynku z Libero Starogard Gdański, przygrywając drugą odsłonę meczu aż 13:25, lecz w pierwszej, trzeciej i czwartej partii były nie do powstrzymania, inkasując tym samym zasłużone trzy oczka. Trzeci w tabeli Energetyk Poznań triumfował nad SMS-em Police. Wcale nie było to jednak łatwe spotkanie dla poznanianek, które co prawda wygrały premierową odsłonę (25:18), lecz w kolejnych dwóch setach miały ciężką przeprawę z rywalkami. Drugi set padł łupem młodych policzanek, zaś trzecia partia rozstrzygnęła się dopiero po emocjonującej grze na przewagi. Ostatecznie więcej zimnej krwi zachowały gospodynie i zwyciężając 32:30, poszły za ciosem także w secie numer cztery, w efekcie triumfując 25:17, a w całym pojedynku 3:1. W innym meczu Orzeł Elbląg pokonał w trzech odsłonach UKS Murowana Goślina i pozostał na trzecim miejscu w tabeli. Pojedynek Czarnych Słupsk z Orłem Malbork został przełożony na 25 stycznia.

12. seria spotkań w grupie 2 była kolejką tie-breaków. Aż trzy z pięciu meczów kończyły się dopiero po piątym secie. AZS Politechniki Śląskiej Gliwice prowadził już 2:0 w pojedynku z liderem tabeli, Sokołem Katowice, ale rozluźnienie, jakie wkradło się w jego szeregi w secie trzecim i czwartym, spowodowało, że przyjezdne doprowadziły do tie-breaka. W „secie prawdy” na boisku brylowały już gospodynie – wygrana 15:6 pozwoliła zainkasować im cenne dwa oczka. Zorza Wodzisław Śląski nie wykorzystała swojej szansy i uległa na własnym boisku MKS-owi Świdnica 2:3. Wodzisławianki rozpoczęły mecz od prowadzenia, po triumfie w premierowej odsłonie. Rywalki doprowadziły do wyrównania, lecz w trzeciej części gry gospodynie ponownie triumfowały 25:19. Później jednak karty rozdawał już MKS, który dzięki zwycięstwom 25:21 i 15:12 w tie-breaku mógł cieszyć się z wyjazdowego triumfu. Takim samym rezultatem zakończyło się spotkanie Dębowianki/PLKS Pszczyna z MCKiS-em Jaworzno. Co ciekawe miejscowe wygrały bardzo wysoko pierwszą i trzecią odsłonę (kolejno 25:13, 25:12), ale w decydującym momencie nie potrafiły postawić kropki nad i i w efekcie uległy przeciwniczkom 2:3. Pozostałe pojedynki w trzech setach rozstrzygały przyjezdne. Olimpia Jawor uporała się z Sokołem Radzionków, zaś SMS LO2 Opole nie pozostawił złudzeń SMS-owi II Szczyrk, co pozwoliło mu wskoczyć na drugie miejsce w tabeli kosztem Politechniki Śląskiej.

11. kolejka grupy 3 zostanie rozegrana już po Nowym Roku, zaś w grupie 4 odbyły się zaledwie dwa mecze. Pojedynek Szóstki Mielec z Kampusem Wielickim przełożono na 10 stycznia, a spotkanie Popradu Stary Sącz z SAN-Pajdą Jarosław nie doszło do skutku z powodu wycofania się tych pierwszych z rozgrywek. – Po awansie do kolejnej rundy przed nami ważne i trudne mecze w Młodej Lidze. Niestety tabela tak się ułożyła, że czekają nas bardzo dalekie wyjazdy. Zagramy w Sopocie, Policach, Legionowie oraz Rzeszowie. Zarząd klubu po długiej i gorącej dyskusji uznał, że Młoda Liga jest ważniejsza i na tym się koncentrujemy. W naszym zespole grają głownie młode siatkarki, które też mają swoje rozgrywki. Ligowe tempo spowodowało, że przyszło duże zmęczenie, a z nim kontuzje – mówi na łamach Dziennika Polskiego o powodach wycofania z II ligi, Janusz Pasiut, trener Popradu.

W jednym z dwóch pojedynków tej kolejki hitem były krakowskie derby. Pierwsza w tabeli Bronowianka mierzyła się „na wyjeździe” z wiceliderem – AGH Kraków. Po zaciętej pierwszej partii i wygranej 26:24 w drugiej przyjezdne wygrały gładko, 25:18 i w meczu prowadziły już 2:0. W trzeciej części gry walkę podjęły jeszcze siatkarki Akademii Górniczo-Hutniczej – triumf 25:23 przedłużył nadzieję na dobry rezultat. Czwarta odsłona rozwiała jednak wszelkie wątpliwości. Bronowianka zwyciężyła 25:20, cały mecz 3:1 i dzięki kompletowi punktów umocniła się na pierwszym miejscu w tabeli. Potknięcie ekipy AGH wykorzystała ekipa z Tarnowa. PWSZ przegrała jednak w premierowej części meczu wyjazdowego z Sokołem Zator. Trzy kolejne partie należały już do tarnowianek, które dzięki lepszemu stosunkowi setów rok 2014 zakończą na pozycji wicelidera grupy 4.