Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Andrea Gardini: Trzeba sprawić, by uwierzyli w siebie

Andrea Gardini: Trzeba sprawić, by uwierzyli w siebie

fot. archiwum

- Zanim zacznie się poprawiać u zawodników niedociągnięcia techniczne, trzeba sprawić, by uwierzyli w siebie - mówi Andrea Gardini, nowy szkoleniowiec olsztynian. 26 grudnia przyleci do Polski, by poprowadzić pierwszy trening Indykpolu AZS.

W czwartek zarząd drużyny poinformował, że rozwiązał umowę z dotychczasowym trenerem akademików Krzysztofem Stelmachem. Powodem tej decyzji były niezadowalające wyniki zespołu. Przypomnijmy, że siatkarze z Warmii i Mazur po 16. ligowych kolejkach zajmują w tabeli dalekie, 10. miejsce. Zdołali wywalczyć tylko cztery zwycięstwa i aż dwunastokrotnie schodzili z parkietu pokonani. – Porażka, którą w minioną sobotę ponieśliśmy w Bielsku-Białej z BBTS-em [0:3 – przyp. red.], przelała czarę goryczy – uzasadniał Tomasz Jankowski, prezes zarządu Spółki Akcyjnej Piłka Siatkowa AZS-UWM SA. – Nie było mi łatwo zdecydować się na taki krok, ale rezultaty mówiły same za siebie. Chcieliśmy zmienić trenera już wcześniej, ale zespół wygrał z AZS-em Częstochowa oraz Effectorem Kielce [po 3:0 –  przyp. red.], więc postanowiliśmy zaczekać.

Siatkarzom nie było łatwo pogodzić się ze zwolnieniem Stelmacha. – To dla nas bardzo przykre wieści – nie ukrywa Maciej Dobrowolski, kapitan, a zarazem rozgrywający Indykpolu. – Wszyscy miło wspominamy półtora roku naszej współpracy. Patrzymy na dokonania trenera Stelmacha całościowo i nie zapominamy, że w zeszłym sezonie doprowadził nas do piątego miejsca w PlusLidze. Był ważną częścią klubu i w imieniu całego zespołu dziękuję mu za wspólnie spędzony czas.

Stanowisko, również w czwartek, przejął Andrea Gardini.Dziękuję Indykpolowi AZS za obdarzenie mnie zaufaniem – mówi prosto z włoskiej Rawenny nowy trener akademików. – Zdaję sobie sprawę, że rozpoczynam pracę w drużynie, która przeżywa załamanie formy. Co więcej, na początku 2015 roku czekają nas mecze z najtrudniejszymi rywalami w lidze [kolejno Skra Bełchatów, Resovia Rzeszów, Jastrzębski Węgiel i ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – przyp. red.]. Zanim zacznie się poprawiać u zawodników niedociągnięcia techniczne, trzeba sprawić, by uwierzyli w siebie.Włoski szkoleniowiec nie narzekał na brak ofert pracy. – Były mną zainteresowane kluby z Polski, Włoch i Kataru – podkreśla Gardini. – Nie chciałem zostawać w mojej ojczyźnie, ponieważ tutaj mniejsze drużyny nie mają długofalowej wizji rozwoju. Funkcjonują z dnia na dzień i nie patrzą w przyszłość. Zrezygnowałem także z pracy w Katarze, ponieważ pieniądze nie są dla mnie najważniejsze. AZS Olsztyn to z kolei drużyna z tradycjami, które chciałbym odbudować.

Zaraz po przyjeździe Andrea Gardini poprowadzi pierwszy trening. – Nie znamy jego stylu pracy, ale chętnie dowiemy się, jaki ma pomysł na grę drużyny przyznaje Dobrowolski. – W przeszłości był bardzo dobrym zawodnikiem, więc na pewno będzie potrafił wykorzystać swoją wiedzę i doświadczenie. Dobrze wiemy, że zmiana trenera ma wywołać w nas pozytywny bodziec.

Włoch zadebiutuje w swojej nowej roli w najbliższy poniedziałek, kiedy to olsztynianie podejmą w hali Urania Cuprum Lubin. – To na pewno nie będzie łatwe spotkanie, ale jestem przekonany, że trener już się do niego przygotowuje – zaznacza Maciej Dobrowolski. – Szkoleniowiec, który dostaje propozycję od konkretnego klubu zazwyczaj wcześniej zaznajamia się z aktualną formą zawodników.

Więcej w serwisie olsztyn.sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-12-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved