Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Paula Szeremeta: Miejmy nadzieję, że w końcu karta się odwróci

Paula Szeremeta: Miejmy nadzieję, że w końcu karta się odwróci

fot. Łukasz Krzywański

W 12. kolejce Orlen Ligi Chemik Police nie dał szans beniaminkowi z Rzeszowa. - Nie kończyłyśmy ataków i popełniłyśmy bardzo dużą ilość błędów własnych - oceniła spotkanie z mistrzyniami Polski Paula Szeremeta.

To było bardzo szybkie spotkanie. Policzanki poradziły sobie z młodym zespołem z Rzeszowa w 65 minut. Największym mankamentem Developresu był atak, w którym podopieczne trenera Wojtowicza uzyskały zaledwie 28% skuteczności. Wszystko przez błędy – tylko w tym elemencie rzeszowianki oddały rywalkom 17 punktów. – Niestety, przegrywamy kolejny mecz. Znów nie zagrałyśmy tak, jak potrafimy. Nie kończyłyśmy ataków i popełniłyśmy bardzo dużą liczbę błędów własnych – powiedziała atakująca Developresu SkyRes Rzeszów, Paula Szeremeta. Jeszcze ona próbowała ratować swój zespół i najlepiej spisywała się ataku – 40% skuteczności przy aż 40 próbach w tym elemencie. – W trzecim secie gra zaczęła wyglądać lepiej, ale było już za późno. Chemik to bardzo doświadczony zespół, w którym grają najlepsze zawodniczki w lidze. Uważam, że takie spotkania też są nam potrzebne, ponieważ możemy dużo nauczyć się od lepszych od siebie. Miejmy nadzieję, że w końcu karta się odwróci i kolejne mecze w drugiej rundzie będą w naszym wykonaniu lepsze – dodała Szeremeta.

Wiedziałyśmy, że będzie to bardzo ciężki mecz. Chciałyśmy się pokazać z jak najlepszej strony w spotkaniu z mistrzem Polski – mówiła z kolei Dominika Nowakowska, środkowa Developresu SkyRes Rzeszów. Rzeszowianki w tym spotkaniu zdobyły zaledwie trzy punkty blokiem, dwa z nich zapisała na swoim koncie Nowakowska, która jednak słabo spisywała się w ataku, zdobywając zaledwie punkt przy sześciu uderzeniach. W całym spotkaniu raziła liczba błędów rzeszowianek, które oddały przeciwniczkom w sumie aż 29 punktów. – Zespół z Polic był poza naszym zasięgiem. Warto jednak rozgrywać takie mecze, by zbierać cenne doświadczenie. Potrzebujemy przełamania z zespołem lepszym od nas. To na pewno dodałoby nam większej pewności siebie na boisku i pozwoliło wyeliminować dużą ilość błędów, a z Chemikiem było ich sporo – podkreśliła Dominika Nowakowska.

źródło: developres.rzeszow.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2014-12-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved