Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Orlen Liga: Ostrowczanki urwały seta Atomowi Trefl Sopot

Orlen Liga: Ostrowczanki urwały seta Atomowi Trefl Sopot

fot. Dariusz Stoński

Zwycięstwem i kompletem punktów Atomu Trefl Sopot zakończyła się 12. kolejka Orlen Ligi. Podopieczne Lorenzo Micelliego rywalkom z Ostrowca Świętokrzyskiego oddały tylko jedną partię i tym samym przesunęły się na 3. pozycję w tabeli.

Sopocianki już od pierwszych piłek pokazały, że są faworytkami tego spotkania. Nie popełniając własnych błędów, były trudne do zatrzymania dla siatkarek beniaminka Orlen Ligi (4:2). Przyjezdne miały problem z przyjęciem zagrywki atomówek, przez co wyprowadzane przez nich akcje były nieskuteczne. Pierwsza przerwa techniczna nastąpiła przy wysokim prowadzeniu Atomu Trefla, po błędzie zespołu z Ostrowca Świętokrzyskiego (8:3). Gospodynie konsekwentnie powiększały swoją przewagę po dobrych zagrywkach Zuzanny Efimienko oraz Izabeli Bełcik. Druga regulaminowa przerwa nastąpiła po udanym ataku blok-aut Katarzyny Zaroślińskiej (16:7). Dziesięciopunktowa przewaga sopockiej drużyny pozwoliła jej bez zbędnych nerwów doprowadzić tego seta do końca. Ostatnie akcje należały do Zaroślińskiej, która punktowała nie tylko w ataku, ale również w polu serwisowym (25:14).

Drugą partię lepiej zaczęły siatkarki trenera Parkitnego, bo od udanych zagrywek, odrzucających gospodynie od siatki i wymuszających czytelną grę. Sopocianki miały problemy ze skutecznym skończeniem ataku i często popełniały błędy (3:5). Dwupunktowa przewaga ostrowczanek utrzymała się do pierwszej przerwy technicznej, którą zarządziła kiwką Ewelina Tobiasz (8:6). Kiedy tylko gospodynie poprawiły przyjęcie i miały możliwość rozprowadzenia bloku przeciwniczek, wynik od razu odwrócił się na ich korzyść. Dobra gra Atomu nie trwała jednak długo. Zespół z Ostrowca Świętokrzyskiego zaczął podbijać więcej piłek w obronie i wyprowadzać coraz lepsze kontry (14:12). Punktowa zagrywka Joanny Kuligowskiej zarządziła drugą przerwę techniczną, przy czteropunktowym prowadzeniu gości. Straty Atomu Trefla nieco odrobiła Deja McClendon, która zmieniła Klaudię Kaczorowską (16:18). Przyjezdne pod wpływem presji dobrej zagrywki Justyny Łukasik nie utrzymały do końca dwóch oczek przewagi. Dwa bloki Efimienko zakończyły partię na korzyść gospodyń (26:24).

Trzecią odsłonę meczu gospodynie zaczęły równie źle, jak poprzednią partię, jednak szybciej się otrząsnęły i skuteczne na skrzydłach McClendon oraz Zaroślińska doprowadziły do wyrównania, a zagrywki Amerykanki wyprowadziły Atom Trefl Sopot na prowadzenie na pierwszym czasie technicznym (8:5). Sopocianki nie utrzymały tej przewagi i po niedokładnych przyjęciach serwisów Katarzyny Brojek był remis po 8. W kolejnej fazie seta prowadzenie ulegało zmianie, gra obu zespołów falowała. Na drugą przerwę techniczną drużyny schodziły po punktowej zagrywce Kamili Ganszczyk (16:14). Ostrowczanki powiększyły różnicę punktową i tym samym zbliżyły się do zwycięstwa w tym secie, dzięki udanym zagrywkom Alicji Stefańskiej oraz szczelnemu blokowi. Nie utrzymały jednak nerwów na wodzy i w końcówce dały się ustrzelić Charlotte Leys (22:23). Błędy w końcówce atomówek przedłużyły spotkanie o kolejnego seta (23:25).Podrażnione porażką w poprzedniej partii, gospodynie od mocnych uderzeń rozpoczęły kolejnego seta. Pomimo problemów z przyjęciem, udawało im się kończyć piłki na siatce. Zespół KSZO nie mógł przebić się w dodatku przez blok sopocianek, a to doprowadziło do ich prowadzenia na pierwszej przerwie technicznej 8:5. Atom Trefl konsekwentnie powiększał swoją przewagę, punktując w elemencie zagrywki. Pomimo zdarzających się błędów własnych, brązowe medalistki poprzedniego sezonu Orlen Ligi nie straciły prowadzenia. Na drugą przerwę techniczną zespoły sprowadziła Katarzyna Zaroślińska udanym atakiem z prawego skrzydła (16:12). Po niej Klaudia Kaczorowska asami serwisowymi dobiła zespół gości. Mecz zakończyła Brittnee Cooper atakiem z przechodzącej piłki (25:17).

MVP spotkania: Brittnee Cooper

PGE Atom Trefl Sopot – AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:1
(25:14, 26:24, 23:25, 25:17)

Składy zespołów:
Atom: Leys (5), Bełcik (4), Efimienko (9), Cooper (13), Kaczorowska (10), Zaroślińska (18), Durajczyk (libero) oraz McClendon (9), Kaczmar (2) i Łukasik (2)
KSZO: Brojek (14), Ganszczyk (10), Bawoł (3), Kuligowska (13), Tobiasz (4), Godfrey (6), Nowakowska (libero) oraz Grzelak, Vasileva i Stefańska

Zobacz również:
Wyniki 12. kolejki i tabela Orlen Ligi

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-12-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved