Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Dębiec: Forma jest taka, jak byśmy sobie tego życzyli

Michał Dębiec: Forma jest taka, jak byśmy sobie tego życzyli

fot. Dawid Spychalski / krispolwrzesnia.pl

W ostatnim meczu podopieczni Piotra Gruszki pokonali przyjezdnych z Olsztyna, zapisując na swoim koncie komplet punktów. - Forma jest taka, jak byśmy tego sobie życzyli. Dużo czasu zajęło nam to, aby znaleźć swój rytm gry - podkreśla Michał Dębiec.

Dzięki wygranej z zespołem z Olsztyna w ekipie bielszczan humory na pewno będą lepsze.

Michał Dębiec: Cieszymy się, że w końcu odpaliliśmy i zwyciężyliśmy zdecydowanie za trzy punkty. Takie mecze mobilizują – nastawiają pozytywnie. Na pewno będziemy chcieli jak najszybciej wrócić do treningu, do tego, żeby nie stracić dobrej dyspozycji. Chcemy utrzymać tę naszą formę do meczów z Warszawą, bo takie wygrane, jak ta z Indykpolem, budują atmosferę w zespole.

W tym spotkaniu zaprezentowaliście się z bardzo dobrej strony. Jakie pozytywne dla was informacje zostaną po tym meczu?–  Pierwszy set ustawialiśmy przez naszą mocną zagrywkę. Przeciwnik miał ogromne problemy z jej przyjęciem, co potem ustawiało nam całe akcje. Z dobrej strony pokazaliśmy się również w bloku oraz obronie i na kontrach. Ten set mógł zakończyć się do 12, jednak przeciwnik zdobył kilka punktów w końcówce. Wyrównana walka w drugiej partii może być konsekwencją tych kilku punktów, które rywal zdobył pod koniec pierwszej partii. Przeciwnicy mieli piłkę setową po swojej stronie. Jednak to my nerwowo wytrzymaliśmy końcówkę. Wojtek Ferens pokazał kawał charakteru i odwagi tym asem serwisowym, którego posłał przy stanie 26:26. Takie zagrania też pozwalają zbudować pewność siebie, co pokazaliśmy w trzecim secie i dokończyliśmy dzieła.

Z meczu na meczu prezentujecie się coraz lepiej. Czy to może świadczyć o zwyżce waszej formy?

Nasza forma w końcu jest taka, jak byśmy tego sobie życzyli. Dużo czasu zajęło nam to, aby znaleźć swój rytm gry. Pierwsza runda budziła w nas taką niepewność i nie wiedzieliśmy, na co nas stać. Jednak od początku drugiej tę dwa pierwsze mecze przeciwko Jastrzębskiemu Węglowi oraz Asseco Resovii pokazały, że potrafimy grać w siatkówkę. Cieszy, że z zespołami, z którymi potrafimy wygrywać i możemy z nimi walczyć, udało nam się wygrać pewnie za trzy punkty. Jest to dla nas naprawdę bardzo ważne. Na pewno w jakiś sposób też buduje to naszą pewność siebie i atmosferę w drużynie. Tego zdecydowanie nam brakowało. Wiedzieliśmy, że gramy fajne momenty, ale potrafiła nas złamać jedna akcja. Potem w konsekwencji przegrywaliśmy. Przed tym meczem czuliśmy, że jesteśmy dobrze przygotowani. Przeciwnika mieliśmy dobrze rozpisanego. Niczym nas nie zaskoczył, dlatego teraz możemy cieszyć się ze zwycięstwa.

Dobra dyspozycja, którą prezentujecie, pozwoli wam wygrywać kolejne mecze?

Miejmy nadzieję, że będziemy utrzymywać tę formę, którą teraz prezentujemy. Grudzień to taki specyficzny czas dla zawodników, bo często mają jakieś kryzysy formy. Jednak my cieszymy się, że u nas to wygląda zupełnie inaczej. Gramy dobrze, gramy pewnie w tych trzech ostatnich meczach. Przed nami jeszcze sporo meczów do wygrania. Mamy swoje cele, które musimy zrealizować. Wierzymy, że nam się to uda.

Rozmawiała: Anna Jabłczyk – przegladligowy.com

 

źródło: przegladligowy.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-12-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved