Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Przedświąteczna wygrana wołominian

II liga M: Przedświąteczna wygrana wołominian

W ostatniej kolejce przed świętami siatkarze Huraganu Wołomin pokonali w Warszawie miejscowy MOS Wola 3:0. Dzięki triumfowi w stolicy podopieczni Pawła Blomberga umocnili się na drugim miejscu w tabeli i zbliżyli się do lidera grupy IV - Centrum Augustów.

Po wyrównanym początku zawodnicy z Wołomina zbudowali sobie kilkupunktową przewagę (13:7). Przyczyniły się do tego skuteczne ataki Mateusza Gorzewskiego i Przemysława Gniewka . Przez kilka następnych minut dystans pomiędzy drużynami utrzymywał się na tym samym poziomie. Po dwóch autowych atakach Piotra Świerżewskiego MOS zbliżył się do przeciwnika (16:20). Jednak końcówka tej odsłony należała do gości. Po tym, jak zablokowani zostali Piotr Ilewicz i Dawid Daraszkiewicz , set zakończył się wysokim zwycięstwem przyjezdnych (25:17).

Druga partia rozpoczęła się od kilku prostych błędów z obu stron. Następnie inicjatywę przejęli goście. Po mocnym ataku blok-aut Maksymiliana Szuleki wynik brzmiał 13:11 dla wołominian. Ozdobą pojedynku była długa, widowiskowa akcja zakończona zdobytym punktem przez Gorzewskiego (13:15). Podopieczni trenera Krzysztofa Wójcika nie zamierzali się poddawać i po asie serwisowym wprowadzonego Marcina Turkota doprowadzili do remisu (19:19). W decydujących momentach ponownie górą byli zawodnicy Huraganu. Przy wyniku 22:23 rezerwowy warszawian Adrian Kacperkiewicz , serwując przekroczył linię końcową boiska. Po chwili po raz kolejny zatrzymany blokiem został Ilewicz.

Przebieg trzeciej odsłony spotkania przez długi czas bardzo przypominał wcześniejszego seta – rywalizacja pomiędzy zespołami była zacięta i wyrównana. Liderem gospodarzy stał się Mateusz Dziwierek , który regularnie punktował dla swojej ekipy. Problemem był fakt, że nie miał on wystarczającego wsparcia w kolegach z drużyny, którzy popełniali sporo błędów własnych. W Huraganie nie do zatrzymania byli Szuleka i Świerżewski (13:16). Po bloku dwójki Łukasz Szewczyk – Gorzewski i błędzie Turkota, przyjezdni mocno przybliżyli się do końcowego sukcesu (22:19). Ostatecznym ciosem dla siatkarzy ze stolicy okazały się dwa kolejne asy serwisowe Szuleki.

UMKS MOS Wola Warszawa – MUKS Huragan Wołomin 0:3
(17:25, 22:25, 20:25)