Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Czołówka solidarnie wygrywała

I liga K: Czołówka solidarnie wygrywała

Od wtorku do soboty trwała 13. kolejka I ligi kobiet. Prowadząca trójka zespołów solidarnie wygrała swoje mecze po 3:1, Ekstrim Gorlice stracił punkt z Silesią Volley. Mecz Nike Węgrów w Murowanej Goślinie został przełożony i odbędzie się dopiero w lutym 2015 roku.

Już we wtorek na parkiet wybiegły zespoły Jokera świecie i SMS-u PZPS Szczyrk. Spowodowane było to udziałem naszych młodych reprezentantek w turnieju EEVZA. Joker zaledwie dwa dni wcześniej pożegnał się z trenerem Mariuszem Bujkiem i w tym meczu wyszedł pod wodzą nowego/starego trenera, Andrzej Nadolnego. Beniaminek zdobył trzy punkty, jednak stracił po zaciętej walce jednego seta. – Rozmowa przed drugim setem przyniosła efekt, bo nasza gra w polu serwisowym i na siatce była znacznie bardziej agresywna. Na przewagi i po dobrej grze wyrównaliśmy stan meczu. Szkoda, że gdy w trzeciej odsłonie walczyliśmy punkt za punkt, w końcówce nasze pomyłki w ataku zdecydowały o przegranej – mówił po meczu trener SMS-u PZPS Szczyrk, Andrzej Peć.

W piątek Budowlani Toruń pokonali 3:1 Karpaty Krosno. Po dwóch wygranych setach torunianki dość gładko przegrały trzecią partię, udało im się jednak wrócić do gry i zgarnąć pełną pulę punktową. Mimo wygranej zadowolony z postawy swoich podopiecznych nie był trener Mariusz Soja. – To nie był nasz rewelacyjny występ. Cały czas graliśmy na przeciętnym poziomie, ale rywalki w dwóch pierwszych setach grały jeszcze gorzej – mówił po spotkaniu szkoleniowiec torunianek. Budowlani po tym meczu objęli fotel lidera… ale tylko na jeden dzień. W sobotę o 16:00 w hali warszawskiej uczelni Vistula rozpoczął się bowiem mecz stołecznej Sparty i ŁKS-u Commercecon Łódź. Przyjezdne pewnie wygrały pierwszą partię, jednak w drugim secie podopieczne trener Agaty Szustowicz postawiły się liderowi i wyrównały stan meczu. ŁKS ma jednak w swoich szeregach doświadczone zawodniczki. Ataki Agnieszki Wołoszyn, Katarzyny Jaszewskiej i Małgorzaty Ślęzak zdecydowały o wygranej łodzianek w dwóch kolejnych setach. Trzy punkty pojechały więc do Łodzi i to ŁKS był liderem. Ale też tylko przez moment, a dokładnie do zakończenia meczu w Sulechowie.

Zawisza podejmował we własnej hali zespół Jastrzębia Borynia PLKS Pszczyna. W I rundzie sulechowianki przegrały dość niespodziewanie w Jastrzębiu-Zdroju i mocno chciały się zrewanżować rywalkom. Udało im się to, ale nie bez kłopotów. Dobry mecz rozegrała Żaneta Baran, która została wybrana też najlepszą zawodniczką tego meczu. Sulechowianki wygrały 3:1 i dzięki trzem punktom obroniły fotel lidera. Radość ze świąt na pierwszym miejscu w tabeli I ligi spędza jednak działaczom i siatkarkom Zawiszy stanowisko władz miasta, chcących znacząco zmniejszyć dofinansowanie dla klubu. Sporo emocji było w Mysłowicach, gdzie trzeci od końca zespół Silesii Volley podejmował czwartą w tabeli drużynę Ekstrimu Gorlice. Okazało się, że odległość dzieląca oba zespoły w tabeli nie ma większego znaczenia, a podopieczne trenera Rafała Kalinowskiego pod nieobecność swojego szkoleniowca na ławce przystąpiły do tego meczu bez respektu dla wyżej notowanego rywala. Gospodynie prowadziły już 2:1 i 18:14 w czwartej partii, nie potrafiły jednak dobić rywala i zgarnąć trzech punktów. Ekstrim wrócił do gry, wygrał czwartego seta, a w tie-breaku okazał się już zdecydowanie lepszy. Był to jednak kolejny punkt stracony przez gorliczanki w meczu z zespołem z dołu tabeli. W Mysłowicach po meczu nastroje z pewnością były mocno ambiwalentne – z jednej strony należało się cieszyć z punktu zdobytego na wyżej notowanym rywalu, z drugiej… kolejne dwa punkty były już tak blisko.

Mecz pomiędzy KS-em Murowana Goślina a Nike Węgrów został przełożony i odbędzie się 7 lutego.