Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Emilia Mucha: Chcemy punktować z zespołami w naszym zasięgu

Emilia Mucha: Chcemy punktować z zespołami w naszym zasięgu

fot. Łukasz Krzywański

- My chciałyśmy pokazać się z dobrej strony, ale wiadomo gdzie jechałyśmy. Jako sportowcy, nie zamierzałyśmy jednak poddać się bez walki - powiedziała po przegranym meczu z Chemikiem Police Emilia Mucha.

Beniaminek z Rzeszowa rundę rewanżową rozpoczął od gładkiej porażki w Szczecin Arenie. Mistrzynie Polski dominowały w każdym elemencie. – Jedyne, co mogę powiedzieć odnośnie naszej postawy, to to, że była ona taka, jak w poprzednich meczach. Popełniłyśmy dużą ilość błędów własnych, Chemik zrobił ich mniej. Miałyśmy też problem z kilkoma ustawieniami, gdzie traciłyśmy kilka punktów pod rząd – powiedziała po spotkaniu Emilia Mucha.

Nie było praktycznie elementu, w którym podopieczne Marcina Wojtowicza dotrzymywałyby kroku wyżej notowanym rywalkom. Policzanki w pełni zdominowały boiskowe wydarzenia. – My chciałyśmy pokazać się z dobrej strony, ale wiadomo gdzie jechałyśmy. Jako sportowcy, nie zamierzałyśmy jednak poddać sie bez walki. Jak przed każdym meczem, wsiadałyśmy do autokaru z dobrym nastawieniem, to jest nasza praca, którą lubimy. Każdy sportowiec na pewno chce wygrywać – powiedziała Emilia Mucha, która zdobyła w tym spotkaniu 7 punktów. Młoda zawodniczka bardzo dobrze zaprezentowała się w przyjęciu zagrywki, gorzej było już w ataku, gdzie uzyskała zaledwie 28% skuteczności.

Już po świętach rzeszowianki czeka wyjazd do Łodzi i na pewno nie są bez szans na zdobycie punktów. Tym bardziej, że w pierwszej rundzie rozegrały z Budowlanymi pięć setów. – Na pewno nie będzie tam składania broni, tym bardziej że z Budowlanymi Łódź powalczyłyśmy w pierwszej rundzie. Przegrałyśmy 2:3, ale to był dobry mecz. Wierzymy, że go powtórzymy i urwiemy rywalkom jakieś punkty. Nic jednak nie można zagwarantować, zobaczymy, jak ten mecz się ułoży – mówiła Emilia Mucha. Developres w pierwszej rundzie fazy zasadniczej zdobył dziewięć punktów. A jaki beniaminek ma plan na rundę rewanżową? – Chcemy zdobywać punkty z przeciwnikami, którzy są w naszym zasięgu – krótko odpowiedziała przyjmująca.Problemy jednak nie omijają zespołu, do końca sezonu z gry wyłączona jest Magda Jagodzińska, którą czeka operacja i rehabilitacja kontuzjowanego barku. – Na postawę w czasie meczów na pewno nie ma to wpływu, bo Paula Szeremeta spisuje się bardzo dobrze, zdobywa dużo punktów. Jest pięć przyjmujących, więc nie ma problemu, by któraś zagrała na treningu na prawym skrzydle – stwierdziła na zakończenie Emilia Mucha.

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-12-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved