Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Andrea Gardini szkoleniowcem olsztyńskiego AZS-u

Andrea Gardini szkoleniowcem olsztyńskiego AZS-u

fot. archiwum

Krzysztof Stelmach nie jest już pierwszym trenerem AZS-u Olsztyn. Drużyna z Warmii i Mazur nie radzi sobie najlepiej w tym sezonie. Zarząd klubu po półtorarocznej współpracy ze Stelmachem postanowił zatrudnić utytułowanego Andreę Gardiniego.

Andrea Gardini to jeden z najbardziej utytułowanych włoskich siatkarzy. Siedmiokrotnie zdobywał tytuły mistrza Włoch. Grał w zespołach Tartarini Bologna, Messaggero Ravenna, Sisley Volley, Piaggio Roma, Dayton Modena. Filar reprezentacji Włoch, z którą zdobył m. in. trzykrotne mistrzostwo świata, czterokrotne mistrzostwo Europy, medale olimpijskie oraz sześciokrotnie podium w rozgrywkach Ligi Światowej.

AZS Olsztyn po zeszłorocznym sukcesie na ligowych parkietach i zajęciu wysokiego piątego miejsca, w tym sezonie nie radzi sobie najlepiej. Podopieczni Krzysztofa Stelmacha, byłego szkoleniowca AZS-u, po szesnastu kolejkach zajmują 10. pozycję. Tyle samo punktów – 12, ma drużyna z Bielska Białej. Krzysztof Stelmach prowadził akademików z Olsztyna przez półtora roku.

źródło: azs.olsztyn.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-12-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved