Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Victoria Wałbrzych wywozi trzy punkty z Nysy

I liga M: Victoria Wałbrzych wywozi trzy punkty z Nysy

Siatkarze Victorii PWSZ Wałbrzych pewnie pokonali 3:0 zespół Stali AZS PWSZ Nysa w 15. kolejce I ligi mężczyzn. Tym samym wałbrzyszanie zrewanżowali się za porażkę 2:3 z drugiej kolejki i umocnili na pozycji wicelidera.

Wałbrzyszanie dobrze zaczęli sobotnie spotkanie, od początku odskoczyli na trzy punkty (3:0, 4:1). Na pierwszej przerwie technicznej przyjezdni utrzymywali przewagę (8:6). Dzięki m.in. dobrym zagrywkom Macieja Fijałka i Bartłomieja Krulickiego powiększyli ją najpierw do pięciu punktów (14:9), a potem do ośmiu (19:11). Wtedy o drugi czas poprosił szkoleniowiec miejscowej drużyny, ale niewiele to pomogło. Goście prowadzili już 23:13 i chociaż siatkarze Stali odrobili nieco straty, to jednak podopieczni Krzysztofa Janczaka wygrali pierwszą odsłonę 25:17.

Początek drugiej partii był wyrównany, nawet jak wałbrzyszanom udało się odskoczyć (5:3), to miejscowi odrabiali straty. Na pierwszej przerwie technicznej Victoria prowadziła dwoma punktami, po niej kolejne dwa oczka zapisał na konto drużyny z Dolnego Śląska Szymon Piórkowski. Przy dobrej zagrywce Macieja Krzywieckiego przyjezdni zdobyli sześć punktów i na drugiej przerwie technicznej prowadzili 16:11. Tak wysokiej przewagi goście już nie oddali i wygrali tę partię również do 17.

Trzecią odsłonę meczu dobrze zaczęli podopieczni Krzysztofa Janczaka (2:0, 3:0). Jego drużyna utrzymywała dwu-, trzypunktowe prowadzenie, które potem nieco stopniało (8:7, 12:11), a po zepsuciu kolejnej zagrywki wałbrzyszanie przegrywali 15:16. Siatkarzom z Dolnego Śląska udało się jednak zdobyć trzy punkty z rzędu i ponownie objąć prowadzenie (20:19). Jednopunktowa przewaga gości utrzymywała się, a pierwszą piłkę meczową mieli przy stanie 24:22. Wykorzystali ją od razu i wygrali całe spotkanie 3:0.

Stal AZS PWSZ Nysa – Victoria PWSZ Wałbrzych 0:3
(17:25, 17:25, 22:25)