Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: ŁKS wygrał po raz dwunasty

I liga K: ŁKS wygrał po raz dwunasty

Siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź nie zwalniają tempa w rozgrywkach I ligi kobiet. W Warszawie pokonały 3:1 miejscową Spartę i odniosły dwunaste zwycięstwo w tym sezonie. Rewelacyjny beniaminek z Łodzi jest wciąż punkt za liderem z Sulechowa.

Łodzianki w meczu ligowym w Warszawie wyszły w nieco innym ustawieniu niż w ostatnich spotkaniach. Tym razem parę przyjmujących tworzyły Agata Kucharczyk i Katarzyna Jaszewska, a Barbara Kubieniec i Małgorzata Ślęzak, które odczuły ostatnie pięciosetowe mecze ŁKS-u, rozpoczęły mecz na ławce rezerwowych. Początek spotkania był dość wyrównany, w zespole gości punktowały ze skrzydeł Jaszewska i Agnieszka Wołoszyn, odpowiadała im Barbara Adamska. Od stanu 12:11 dla przyjezdnych w grze spartanek wyraźnie się coś zacięło, a doświadczone zawodniczki z Łodzi wykorzystały sytuację i powiększyły przewagę do sześciu punktów. Tej straty warszawski zespół nie był w stanie już w żaden sposób odrobić i przegrał wyraźnie do 19. Początek drugiej partii również przebiegał pod dyktando łodzianek aż do stanu 12:9 dla podopiecznych trenera Macieja Bartodziejskiego. Wówczas kilka zagrywek Ewy Cabajewskiej sprawiło, że łodzianki pogubiły się w przyjęciu i… straciły prowadzenie. Spore ożywienie w grze gospodyń wniosło pojawienie się na parkiecie Gabrieli Mazur, która zastąpiła nieskuteczną Magdalenę Tekiel. Sparta utrzymywała przewagę i chociaż łodzianki w końcówce zniwelowały część strat, to jednak ta partia padła łupem zespołu prowadzonego przez Agatę Szustowicz.

W trzecim secie w zespole ŁKS-u pojawiła się na boisku Klaudia Gajewska, która poprawiła grę w bloku łodzianek. Spartanki jednak po wygranej drugiej partii poczuły, że wicelider jest tego dnia do pokonania i kibice oglądali niezwykle zaciętą walkę w secie trzecim. Przy stanie 13:13 trener Bartodziejski zdecydował się na wypuszczenie do boju Małgorzaty Ślęzak, z kolei w zespole Sparty na boisku pojawiła się Michalina Nowak. Obie zawodniczki wzmocniły siłę ataku swoich zespołów i mecz stał się jeszcze bardziej zacięty. Przy stanie 15:14 dla gospodyń czerwoną kartką za ponowne niesportowe zachowanie ukarany został trener ŁKS-u, ale jego zawodniczki zupełnie tym niezrażone szybko odrobiły straty i wyszły na prowadzenie. W końcówce dało znać o sobie doświadczenie siatkarek z Łodzi. Ataki Katarzyny Jaszewskiej i Agnieszki Wołoszyn, uruchomiona na środku siatki Karolina Suwińska i ŁKS wygrał trzeciego seta 25:22.

W czwartej, jak się okazało ostatniej partii tego spotkania przyjezdne już na samym początku narzuciły ostre tempo. Warszawianki nie były w stanie znaleźć recepty na skrzydłowe ŁKS-u, Aleksandra Filip coraz częściej uruchamiała swoje środkowe, sama też zdobywała punkty kiwkami. Z drugiej strony siatki dobra gra Ewy Cabajewskiej nie wystarczała, warszawianki raziły nieskutecznością i ŁKS w pewnej chwili prowadził już 18:9, potem 20:12. Łodziankom przytrafił się jednak przestój i przegrały trzy kolejne wymiany, co spowodowało natychmiastową reakcję ich trenera, który przerwał grę. W końcówce wicelider z Łodzi już nie oddał inicjatywy i pewnie wygrywając 25:19, zgarnął kolejne trzy punkty i odniósł dwunaste ligowe zwycięstwo w tym sezonie.

Sparta Warszawa – ŁKS Commercecon Łódź 1:3
(19:25, 25:22, 22:25, 19:25)

Sparta: Adamska, Banasiak, Cieśnik, Duda, Cabajewska, Tekiel, Kucińska (libero) oraz Nowak, Pilarek, Mazur i Sętkiewicz
ŁKS: Suwińska, Wasiak, Jaszewska, Kucharczyk, Wołoszyn, Filip, Szyjka (libero) oraz Ślęzak, Gajewska i Kubieniec