Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > EEVZA K: Polki na drugim miejscu

EEVZA K: Polki na drugim miejscu

Polki zajęły drugie miejsce w turnieju kadetek o Puchar Strefy Wschodnioeuropejskiej. Biało-czerwone uległy w finale reprezentacji Rosji 1:2. Była to ich jedyna porażka w tych zawodach. Podopieczne Andrzeja Pecia mogą zaliczyć turniej do udanych.

Turniej odbywał się w Dyneburgu na Łotwie, oprócz gospodyń przeciwniczkami Polek w grupie były: Ukrainki, Estonki i Gruzinki. Zespoły grały trzy sety. Na początek biało-czerwone gładko rozprawiły się z Gruzinkami, którym nie pozwoliły w żadnej partii przekroczyć granicy 15 punktów. Tego samego dnia podopieczne Andrzeja Pecia zagrały jeszcze z Estonią. Tutaj już w pierwszym secie zespoły grały na przewagi, gdzie Polki uległy 24:26. Kolejne dwie partie toczyły się pod dyktando naszych kadetek, które wygrały do 21 i 13.

Następnego dnia biało-czerwone zmierzyły się z Ukrainkami. Po wygraniu dwóch setów i będąc pewnymi zwycięstwa, podopieczne Andrzeja Pecia uległy rywalkom 25:21. Na koniec Polki zagrały z gospodyniami turnieju, wygrały z nimi 3:0 i zapewniły sobie pierwsze miejsce w grupie. W półfinale nasze zawodniczki trafiły na Azerki. W pierwszym secie biało-czerwone kontrolowały przebieg wydarzeń, pewnie wygrały 25:18. W drugiej partii było już więcej nerwowości, a więcej zimnej krwi zachowały siatkarki z Azerbejdżanu, które wygrały 25:23. O awansie do finału zadecydował trzeci set, w którym nie zabrakło walki o każdy punkt, a na przewagi 26:24 zwyciężyły podopieczne Andrzeja Pecia. W finale Polki spotkały się z Rosjankami. Sborna pokonała w półfinale Ukrainę 2:1. Nasze wschodnie sąsiadki znakomicie rozpoczęły. Biało-czerwone próbowały dotrzymać kroku, ale przegrały 20:25. Druga partia należała do Rosjanek, które pewnie wygrały 25:13 i zwycięzca został wyłoniony. Jednak zgodnie z regulaminem rozegrano trzeciego seta, w którym zwyciężyły Polki 25:17. Trzecie miejsce zajęły Ukrainki, które 2:1 pokonały Azerki.