Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Zuzanna Czyżnielewska: Cieszymy się, że widać poprawę w grze

Zuzanna Czyżnielewska: Cieszymy się, że widać poprawę w grze

Siatkarki Pałacu Bydgoszcz nie zdołały urwać choć jednego seta wrocławiankom. Podjęły jednak walkę, a spotkania nie można uznać za jednostronne. - Cieszymy się, że widać poprawę w naszej grze - powiedziała na po meczu Zuzanna Czyżnielewska.

Siatkarki Impelu Wrocław były zdecydowanymi faworytkami pojedynku w Bydgoszczy. Gospodynie nie zdołały jeszcze w tegorocznych rozgrywkach wygrać ani jednego spotkania. Tym bardziej trzeba pochwalić je za to, że zdołały podjąć wyrównaną walkę z zawodniczkami z Dolnego Śląska. – Bardzo się cieszymy ze zdobytych trzech punktów, mimo że z przebiegu meczu nie do końca możemy być zadowoleni. Nie tak sobie ten mecz wyobrażałyśmy. Gratuluję dziewczynom z Bydgoszczy woli walki – mówiła na pomeczowej konferencji Joanna Kaczor, atakująca przyjezdnej drużyny. Niewykorzystanej szansy, by zagrozić rywalowi, żałowała z kolei Zuzanna Czyżnielewska, kapitan bydgoszczanek. – W każdym secie byłyśmy blisko rywalek, do drugiej przerwy technicznej walczyłyśmy jak równy z równym. Niestety znowu nie wyszły nam końcówki, gdzie doświadczenie dziewczyn z Wrocławia wzięło górę i to one wygrały mecz za trzy punkty. Cieszymy się, że widać poprawę w naszej grze, chciałybyśmy jednak, aby efekty tego było widać w ligowej tabeli. Nad tym będziemy pracować – dodała atakująca Pałacu Bydgoszcz.

Trener Tore Aleksandersen zwrócił uwagę na osłabienie, które dotknęło jego zespół przed tym spotkaniem. – Cieszę się ze zwycięstwa i zdobycia trzech punktów. Mieliśmy trochę problemów z przygotowaniem się do tego meczu, ponieważ ze względu na kontuzję palca straciliśmy Agatę Sawicką. Musieliśmy w związku z tym dokonać pewnych rotacji w składzie. Cieszą wygrane 3:0, jednak myślę, że nasza gra musi ulec polepszeniu. Dzięki kilkudniowej przerwie mamy okazję nad tym popracować – zauważył szkoleniowiec. Prowadzący od niedawna ekipę Pałacu Bydgoszcz Dominik Pawlik wierzy, że dobra postawa jego zespołu przełoży się na wyniki kolejnych spotkań i wprowadzi nieco spokoju, tak potrzebnego drużynie z Bydgoszczy. – Znów przegraliśmy i nie jesteśmy zadowoleni z wyniku. Możemy mieć jednak nadzieję, że ta dobra gra, gdzie trzymamy się wynikiem blisko rywalek, przyniesie efekty w meczach ze słabszymi zespołami. Widzimy poprawę w naszej grze, mam nadzieję, że okiem kibica też można ją dostrzec. Bardzo chcemy w końcu odnieść upragnione zwycięstwo – dla kibiców, dla działaczy, dla wszystkich, którzy są związani z tym klubem. Dziś się nie udało, jednak będziemy wyciągać wnioski i pracować dalej, szczególnie nad końcówkami setów. Jest nam ciężko, ale jesteśmy pełni nadziei, że to zwycięstwo do nas przyjdzie – przyznał trener bydgoszczanek.

źródło: kspalac.bydgoszcz.pl