Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Zmiany personalne w Atomie Treflu Sopot

Zmiany personalne w Atomie Treflu Sopot

fot. archiwum

Klaudia Kulig i Falyn Fonoimoana dołączą do seniorskiej drużyny PGE Atomu Trefla Sopot. Nowe siatkarki pojawią się w sopockiej drużynie w miejsce Mileny Rosner i Jany Matiasovskiej, które z różnych powodów pożegnały się z klubem.

Milena Rosner zdecydowała się rozwiązać kontrakt z sopockim klubem ze względów osobistych. Klub przychylił się do prośby zawodniczki i w jej miejsce zatrudnił szalenie utalentowaną libero, która decyzją Lorenzo Micellego przygotowywała się z PGE Atomem Treflem do sezonu ligowego 2014/2015. Kulig po bardzo dobrym sezonie w młodzieżowym PGE Atomie Treflu zasłużyła na miejsce w reprezentacji Polski juniorek, która niebawem rozegra mecze w turnieju kwalifikacyjnym do mistrzostw świata. Pochodząca za Malborka libero związała się z klubem wieloletnim kontraktem.

Na zaufanie Lorenzo Micellego nie zapracowała sobie w pierwszej części sezonu Jana Matiasovska. Reprezentantka Azerbejdżanu nie prezentowała się zadowalająco na treningach, w związku z czym nie otrzymywała zbyt wielu szans na pokazanie się na boisku. Wniosek o rozwiązanie kontraktu Słowaczka motywowała właśnie chęcią gry w podstawowym składzie innego zespołu. Miatiasovską w PGE Atomie Treflu zastąpi Amerykanka, Falyn Fonoimoana. 22-letnia przyjmująca dotychczas występowała w klubach ze Stanów Zjednoczonych oraz Portoryko, gdzie była kluczową postacią w drodze do krajowego mistrzostwa Cariollas de Caguas. Z PGE Atomem Treflem podpisała kontrakt obowiązujący do końca sezonu.

Obie zawodniczki najtrafniej opisuje określenie „młodego talentu”. Falyn ma 22 lata, a dwukrotnie była wiodącą zawodniczką ligi portorykańskiej. Teraz będzie miała szansę pokazać się także w Europie. Jestem przekonany, że będzie dobrym uzupełnieniem naszej drużyny na poziomie, jaki sobie zakładamy – tylko w ten sposób możemy zwiększać siłę naszego zespołu – powiedział trener sopocianek, Lorenzo Micelli.Żadna z dwóch nowych siatkarek nie wystąpi jeszcze w najbliższym meczu z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski (poniedziałek, 22 grudnia, 17:00, hala 100-lecia Sopotu). Fonoimoana dotarła do Polski dopiero w piątek późnym wieczorem, a Kulig przygotowuje się z kadrą juniorek do turnieju kwalifikacyjnego do nadchodzących mistrzostw świata w tej kategorii wiekowej.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-12-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved