Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Radosław Panas: Cieszymy się z każdego punktu

Radosław Panas: Cieszymy się z każdego punktu

fot. archiwum

- Do końca rundy zasadniczej rozegramy jeszcze sześć spotkań. Jest szansa, że zdobędziemy w nich punkty, które pozwolą nam awansować do czołowej czwórki - mówi po dziesięciu rozegranych spotkaniach w II lidze trener Exact Systems Norwid, Radosław Panas.

Artur Kucharski: W ostatnim ligowym spotkaniu pokonaliście SMS PZPS II Spała. To dla was chyba powód do zadowolenia, bo w Spale grają młodzieżowi reprezentanci Polski…

Radosław Panas:Cieszymy się z wygranej, bo rozegraliśmy fajny i emocjonujący mecz. Nasza młodzież mogła też zaprezentować się na tle swoich rówieśników ze Spały. Można powiedzieć, że spotkały się dwa kluby, które szkolą siatkarską młodzież. W tym meczu mogliśmy sprawdzić, jaka jest różnica między nami. Wychodzi na to, że większej nie ma.

Wygraliście 3:2, ale mieliście szansę na prowadzenie 2:0 i być może łatwiejsze zwycięstwo…– Trzeba się cieszyć z tego, co jest, ale faktycznie mieliśmy szansę na prowadzenie 2:0 w setach. Przegraliśmy jednak emocjonującą końcówkę w drugim secie. Kto wie, jak potoczyłoby się dalej to spotkanie, gdybyśmy prowadzili 2:0.

Jak po 10 rozegranych spotkaniach oceni pan dyspozycję zespołu? Jest lepiej niż na początku sezonu?

– Ligę zaczęliśmy od wygranej z drużyną ze Skarżyska-Kamiennej. Później przyszły cztery porażki z rzędu. Na szczęście w pewnym momencie zaczęliśmy punktować i wygrywać. Z meczu na mecz jest coraz lepiej. W sumie w 7 meczach zdobywaliśmy punkty. Cieszy fakt, że z meczu na mecz jest coraz lepiej.

Brakuje wam jednak więcej zwycięstw za trzy punkty…

– Trzeba pamiętać, że mamy młodych zawodników, którzy uczą się grać w siatkówkę. My cieszymy się z każdego zdobytego punktu, z każdego wygranego meczu. Cały czas pniemy się w górę i dziś zajmujemy piąte miejsce w tabeli II ligi.

Jest szansa na to, że awansujecie do najlepszej czwórki?

– Szansa jest. Do czwartego zespołu tracimy kilka punktów. Do końca rundy zasadniczej rozegramy jeszcze sześć spotkań. Jest szansa, że zdobędziemy w nich punkty, które pozwolą nam awansować do czołowej czwórki.

*rozmawiał Artur Kucharski (czestochowa.sport.pl)

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2014-12-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved