Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Trzy punkty lubinian w meczu z ZAKSĄ

PlusLiga: Trzy punkty lubinian w meczu z ZAKSĄ

Siatkarze Cuprum Lubin pokonali 3:0 ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle, dzięki tej wygranej wyprzedzili w tabeli swoich rywali i znaleźli się na szóstej pozycji. Podopieczni trenera Świderskiego tylko w drugim secie nawiązali wyrównaną grę.

Już w pierwszych akcjach, gdy Paszycki udanie zablokował Van Dijka, a Borovnjak punktował zagrywką, beniaminek objął prowadzenie 5:3 i coraz wyraźniej przeważał na boisku. W dodatku punkt zagrywką zdobył także ukraiński środkowy (7:4). Po przerwie technicznej błędy gospodarzy i punktujące uderzenie zza linii końcowej boiska Ruciaka doprowadziły do wyrównania po 8, ale skuteczne zbicia Kadziewicza i serbskiego przyjmującego zmusiły trenera Świderskiego do poproszenia o czas. Cuprum znowu odskoczyło wtedy na trzy punkty (12:9). Boisko od tego momentu należało do lubinian. Zagrywką punktował znowu Borovnjak, na siatce – w bloku – szalał Paszycki i tym sposobem beniaminek odjechał z wynikiem na 17:12. Sytuację próbował jeszcze ratować Gladyr, który dwukrotnie posyłał na stronę rywali punktujące zagrywki, których nie byli w stanie przyjąć Borovnjak i Trommel. Ekipa z Lubina nadal jednak miała dwa oczka przewagi (19:17), a w końcówce do głosu w polu zagrywki doszli także Kadziewicz i Romać. To po uderzeniu tego drugiego miejscowi mieli piłkę setową, a partię zakończył błąd po zagrywce Kooya.

Pierwsze akcje w drugim secie należały do Paszyckiego, którego atak i zagrywka mocno przyczyniły się do prowadzenia 5:2. W kolejnych akcjach obie drużyny wymieniały się atakami – po stronie kędzierzyńskiej uderzali głównie Ruciak i Witczak, natomiast po stronie gospodarzy Trommel i Borovnjak. Do pierwszej przerwy technicznej utrzymywało się trzypunktowe prowadzenie Cuprum, po niej natomiast szansę w kontrze wykorzystał Kooy, a po skutecznym zbiciu Witczak dołożył także punkt z zagrywki i to ZAKSA wysunęła się na czoło (11:10). Od tego momentu na boisku toczyła się zacięta walka i dopiero błąd w ataku Kooy’a sprowadził oba zespoły na drugą regulaminową przerwę przy minimalnej nadwyżce ekipy trenera Cretu. W kolejnych akcjach prowadzenie zmieniało co rusz strony boiska, a ZAKSA po uderzeniu Kaźmierczaka wypracowała nawet dwa oczka nadwyżki (18:16), które i tak straciła gdy, po swoim skutecznym zbiciu, w polu zagrywki stanął Paszycki. Jego dwa punkty zdobyte zza linii końcowej boiska mocno pomogły drużynie, która prowadziła już 21:19. Do tego Kadziewicz dołożył blok na 23:20, a kropkę nad „i” w tej odsłonie postawił zagrywką Trommel (25:22).

Pierwsze akcje trzeciej partii to koncertowa gra Cuprum, któremu przewodzili Romać, Trommel i Kadziewicz (5:1). Do zdobywania punktów włączył się nawet Łomacz, po którego dwóch akcjach Cuprum prowadziło na pierwszym czasie technicznym 8:2. Po powrocie na boisko blokiem punktował Borovnjak, a zagrywką Romać (10:2). Zupełnie pogubieni kędzierzynianie nie potrafili znaleźć sposobu na tak grających przeciwników, a punkty zdobywali także głównie po błędach rywali (12:6). Po kontrze Brazylijczyka ZAKSA zbliżyła się na pięć punktów straty i był to najmniejszy dystans jaki dzielił od tej pory oba teamy (8:13). Po drugiej przerwie technicznej grę rywali blokiem dobrze czytali Romać i Kadziewicz, ten pierwszy dokładał wraz z Trommelem skuteczne ataki i w pewnym momencie beniaminek deklasował rywali z Kędzierzyna-Koźla (20:9). Mimo że jeszcze Witczak próbował pociągnąć grę swojej drużyny, to jednak końcówka należała do Romacia i spółki, a partię i cały mecz blokiem zakończył Paszycki.

MVP meczu: Szymon Romać

Cuprum Lubin – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:0
(25:19, 25:22, 25:16)

Cuprum: Borovnjak (15), Trommel (8), Paszycki (11), Kadziewicz (10), Romać (15), Łomacz (8) Rusek (libero) oraz Gorzkiewicz
ZAKSA: Zagumny, Gladyr (7), Kooy (6), Van Dijk, Ruciak (4), Kaźmierczak (3), Zatorski (libero) oraz Abdel-Aziz (1), Witczak (12), Rejno (1) i Loh (4)