Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Orlen Liga:”Spacerek” mistrzyń Polski w starciu z rzeszowiankami

Orlen Liga:”Spacerek” mistrzyń Polski w starciu z rzeszowiankami

Mistrzynie Polski nie miały żadnych problemów, aby zainkasować trzy punkty w starciu z siatkarkami z Rzeszowa. Zespół beniaminka nie był w stanie nawiązać równorzędnej walki z dobrze dysponowanym rywalem z Polic.

Od udanych ataków Izabeli Kowalińskiej rozpoczęły spotkanie policzanki i bardzo szybko zrobiło się 3:0. Pierwszy punkt w ekipie gości, na 1:3, zdobyła Emilia Mucha. Niedokładności w grze Chemika pozwoliły rzeszowiankom doprowadzić do remisu (5:5), ale jeszcze przed przerwą techniczną as serwisowy Katarzyny Gajgał-Anioł sprawił, że gospodynie odskoczyły na dwa oczka.  Poziom spotkania z pewnością obniżały błędy własne obu ekip. Siatkarki Developresu myliły się jednak częściej, nie potrafiły przebić się przez siatkę, co w połączeniu z dobrą zagrywką Sanji Malagurski pozwoliło gospodyniom odskoczyć na 13:9, a te wcale nie zamierzały zwalniać tempa. Skuteczne ataki przyniosły im wysokie prowadzenie 16:9. Dobra zagrywka Pauli Szeremety dała okazję podopiecznym Marcina Wojtowicza, by  odrobić nieco strat, ale i tak różnica dzieląca obie drużyny była duża. Obie ekipy wciąż popełniały sporo błędów własnych. Zdecydowanie więcej przydarzyło się przyjezdnym, natomiast w końcówce Chemik podkręcił tempo, przestał się mylić, bronił niemal każdy atak i wyprowadzał skuteczne kontry (23:12). Błąd zagrywki rywalek dał policzankom szereg piłek setowych (24:14). Wykorzystały już drugą okazję na zakończenie tej partii, a konkretnie zrobiła to Katarzyna Mróz.

Drugą partię od zdobycia punktu rozpoczęła Aleksandra Jagieło, która po chwili zaatakowała w aut (1:1). W składzie Chemika na boisku pozostała Agnieszka Rabka. Przy zagrywce Katarzyny Mróz policzanki odskoczyły już na 4:1, a dzięki atakowi Sanji Malagurski, przy stanie 8:5 zespoły zeszły na przerwę techniczną. Dobra zagrywka środkowej Chemika połączona z nieskutecznością w ataku siatkarek z Rzeszowa sprawiła, że gospodynie miały już sześć punktów w zapasie (14:8), nie pomogła nawet przerwa wzięta przez Marcina Wojtowicza. Po autowym ataku rywalek gospodynie prowadziły na przerwie technicznej 16:9. Policzanki zdecydowanie dominowały na boisku, po ataku Izabeli Kowalińskiej prowadziły już 19:10 i w pełni kontrolowały to, co działo się na boisku. Dobrze zagrywała Aleksandra Jagieło, a kontratak skończyła Malagurski (21:10). Co prawda wprowadzanie piłki do gry przez Paulinę Głaz zadecydowało o tym, że Developres minimalnie zbliżył się do rywalek, ale po ataku Izabeli Kowalińskiej policzanki miały piłki setowe i po chwili w meczu było już 2:0.

Po autowym ataku Pauli Szeremety i zbiciu Aleksandry Jagieło Chemik prowadził w trzecim secie już 3:1, a kilka minut później przy zagrywce Izabeli Kowalińskiej było już 8:3. Po przerwie technicznej atakująca Chemika popełniła jednak dwa błędy z rzędu. Chemik kontrolował sytuację na boisku, kiedy w polu zagrywki i ataku znakomicie zaprezentowała się Aleksandra Jagieło, było 11:6. Po ataku Pauli Szeremety rzeszowianki zbliżyły się na 10:13, bardzo dobrze grały w obronie, ale atak Aleksandry Jagieło sprowadził zespoły na przerwę techniczną (16:13). Kiedy zablokowana została Paula Szeremeta, zrobiło się już 18:13 i wydawało się, że Chemik pewnie zmierza po kolejną wygraną. Był to zespół zdecydowanie lepszy w każdym elemencie, a zepsuta zagrywka rywalek dała policzankom piłki meczowe (24:19). Te wykorzystały już pierwszą okazję, kończąc mecz atakiem Katarzyny Mróz.

MVP: Agnieszka Rabka

Chemik Police – Developres Rzeszów 3:0
(25:15, 25:15, 25:19)

Chemik: Malagurski (6), Gajgał-Anioł (9), Kowalińska (13), Mróz (8), Jagieło (9), Ognjenović (6), Krzos (libero) oraz Rabka (2) i Bjelica (1)
Developres: Olszówka (5), Nowakowska (3), Hawryła, Szeremeta (16), Filipowicz K. (1), Mucha (7), Borek (libero) oraz Warzocha, Śliwińska (1), Głaz (1) i Filipowicz P. (libero)