Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Murphy Troy: Spotkanie potoczyło się po naszej myśli

Murphy Troy: Spotkanie potoczyło się po naszej myśli

- Pokazaliśmy naprawdę dobrą siatkówkę i każdy z zawodników, który był na boisku, miał wielki wkład w ten wynik - podsumował wygrane 3:0 spotkanie z Cerrad Czarnymi Radom atakujący Lotosu Trefl Gdańsk, Murphy Troy.

Gdańszczanie zakończyli rok kalendarzowy zwycięstwem w trzech setach z drużyną z Radomia. Przyjezdni nie prezentowali wysokiej skuteczności w ataku i popełniali wiele błędów, dlatego też pierwsza i trzecia partia zakończyły się zdecydowaną przewagą gospodarzy. Jedynie w drugim secie kibice zgromadzeni w hali Ergo Arena mogli przeżywać wielkie siatkarskie emocje, kiedy po grze na przewagi zwyciężyli ich ulubieńcy. – Faktycznie to było dla nas dosyć łatwe spotkanie i potoczyło się po naszej myśli. Pokazaliśmy naprawdę dobrą siatkówkę i każdy z zawodników, który był na boisku, miał wielki wkład w ten wynik. Najważniejsze, że nie popełnialiśmy błędów własnych, może oprócz drugiego seta, gdzie pozwoliliśmy radomianom na równą walkę z nami, przez co końcówka była bardzo zacięta. W pierwszym secie to przyjezdni oddawali nam punkty, my za bardzo nie musieliśmy się napracować, żeby je zdobywać. Podobnie było w trzeciej partii. Myślę, że Czarni Radom nie zaprezentowali się tak dobrze, jak ostatnim razem, kiedy graliśmy ze sobą w pierwszej rundzie fazy zasadniczej. Wtedy oni zagrali zdecydowanie lepiej, natomiast my nie prezentowaliśmy się tak, jak w spotkaniu w naszej hali – powiedział po meczu Strefie Siatkówki Murphy Troy.

Teraz przed zawodnikami zespołu z Gdańska dwa tygodnie przerwy od ligowej rzeczywistości. Święta Bożego Narodzenia Troy spędzi w Polsce z rodziną, która do niego przyjechała ze Stanów Zjednoczonych, ale zawodnik już myśli o kolejnym, ważnym meczu. Już 3 stycznia Lotos Trefl Gdańsk zmierzy się z Transferem Bydgoszcz we własnej hali. – Zobaczymy jak to spotkanie się potoczy. Bydgoszczanie w pierwszej rundzie pokazali się z bardzo dobrej strony, widziałem kilka ich pojedynków. To mocny zespół, z ciekawym i doświadczonym szkoleniowcem. Wygraliśmy z nimi 3:1 po ciężkim meczu, mam nadzieję, że teraz uda nam się powtórzyć ten wynik albo wygrać nawet w trzech setach. W każdym razie liczymy na zwycięstwo – przyznał Amerykanin.

Gdańszczanie mogą być zadowoleni ze swojej postawy w ostatnich miesiącach. W grudniu podopieczni trenera Anastasiego rozegrali jedynie trzy spotkania, ze wszystkich wychodząc zwycięsko. Przez mniejszą częstotliwość grania mieli czas na trening. Czy atakujący Lotosu Trefla czuje, że forma zespołu wciąż rośnie? – Oczywiście, że czujemy się lepsi. Podczas tego miesiąca mieliśmy faktycznie więcej czasu na odpoczynek, bo nie graliśmy dwóch meczów w tygodniu. Był również czas na właściwy trening. Widać, że ta praca, którą wykonaliśmy w grudniu, przynosi już efekty. Uważam, że w poprzednim meczu oraz w tym z drużyną z Radomia widać było, że nasza forma jest wysoka i równa. Potrzebny był nam oddech, bo ostatnie miesiące były bardzo ciężkie pod względem fizycznym. Teraz czujemy się dobrze i myślę, że widać to również na boisku – zakończył zawodnik.